Vervolgens kwam enige weken later het bericht dat Danny Blind was teruggekeerd bij Ajax. De 'eminente aanvoerder' van het vorige seizoen zal zich gaan bezighouden met de Al-junioren. Wellicht een logische stap op weg naar het grote werk, maar daar maakt Blind zich nog niet druk om: 'Ik heb een contract voor drie jaar. Eerst maar een jaar de Al en kijken hoe dat gaat. Daarna zien we wel.' Voor wat de selectie betreft besloot de Tsjech Tomas Galasek zijn trainer naar Ajax te volgen. De international tekende voor vijf jaar. Kansloos in Arnhem Een week na het duel in Rotterdam stond Ajax weer een 'finale' te wachten. In Arnhem moest de strijd worden aangebonden met Vitesse. In de aanloop naar het duel moest Westerhof een groot deel van zijn selectie missen wegens interlandverplichtingen. 'En dat,' zei Hans Westerhof, 'terwijl deze wedstrijd nog belangrijker is dan die tegen Feyenoord. Als we tegen FC Den Bosch hadden gewonnen, waren twee gelijke spelen voldoende geweest voor de derde plaats. Door de 1-1 tegen Feyenoord moeten we nu van Vitesse winnen.' Met een achterstand van twee punten op Ajax stonden de Arnhemmers vijfde op de ranglijst. Om nog in de race te blijven voor Europees voetbal moest ook de thuisploeg dus hard vechten voor de punten. Geen moment kon Ajax de illusie koesteren dat het enige kans van slagen zou hebben. Al na twee minuten scoorde Vitesse, maar de goal werd afgekeurd. Na acht minuten was het echter wel raak en nog voor de rust liep de score op tot 3-0 voor de thuisclub. En dat terwijl Ajax niet eens zo slecht uit de startblokken was gekomen, maar door individuele fouten werd het de mannen van Ronald Koeman wel erg gemakkelijk gemaakt. Ajax creëerde wel kansen, maar Babangida en Gronkjser slaagden er niet in de bal in het net te krijgen. Hoewel Ajax in de tweede helft wat sterker leek, bleef Vitesse simpel overeind. Een schot van Richard Witschge belandde nog jammerlijk op de lat, maar verder liep de thuisploeg nauwelijks gevaar. 'De eerste tien minuten speelden we goed,' Ajax werd overvleugeld door Vitesse. Met twee treffers was Pierre van Hooijdonk de gevaarlijkste man bij de thuisploeg. Opluchting en vreugde heersten na de winnende treffer van Cristian Chivu tegen MVV. Foto: Louis van de Vuurst vond Hans Westerhof na afloop. 'Maar bij de eerste de beste fout werd het 1-0 en dat bracht Vitesse natuurlijk prima in de wedstrijd.' In de wetenschap dat het uitzicht op de derde plaats ernstig vertroebeld was, droop Ajax af uit Arnhem. De huidige vijfde plaats gaf recht op deelname aan het UEFA-Cuptoernooi en dat zou onder de omstandigheden eigenlijk al heel mooi zijn. Laatste thuiswedstrijd Om die vijfde plaats te behouden, moest Ajax nog wel een paar punten pakken, want de hete adem van FC Twente en AZ was in de nek te voelen. De laatste thuiswedstrijd tegen MW was een mooie gelegenheid. Voor het laatst zou Bobby Haarms namelijk op eigen veld op de bank plaatsnemen en dat zou garant moeten staan voor een overwinning. De kater na het verlies tegen Vitesse was echter groot. Helemaal omdat alle inspanningen niet tot het gewenste resultaat hadden geleid, zo wist ook Hans Westerhof: 'Ik heb alles geprobeerd om het weer op gang te krijgen, maar gezien de resultaten is het niet gelukt.' Wat ook niet lukte was Bobby Haarms een Foto: Louis van de Vuurst sponsor m A BAY AA A f. A 7 I M C III Ml A n n -7KZ

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 75