defensie bleek beter opgewassen tegen de aanvallende impulsen. Tot de rust behield Ajax zijn voorsprong en daarna nam Hans Westerhof Mokoena in bescherming door hem te wisselen voor Yakubu. De jonge Zuid-Afrikaan ging de duels met Cruz niet uit de weg en omdat de scheidsrechter daarbij telkens de kant van de Feyenoorder koos, solliciteerde Mokoena naar rood. Yakubu begon nerveus, maar groeide in de wedstrijd en kwam zelfs nog bijna tot scoren. Wat Ajax niet lukte, kreeg Feyenoord wel voor elkaar. Vroeg in de tweede helft was het Bosvelt die tot scoren kwam. De gelijke stand beloofde wat voor de rest van het duel, maar Ajax hield stand en creëerde zelf de mooiste kansen om de wedstrijd te beslissen. Op aangeven van Brian Laudrup miste Shota Arveladze voor open doel en ook Chivu en Wamberto (ingevallen voor Arveladze) waren dicht bij een treffer. De 1-1 veranderde echter niet meer en die uitslag zal vooral in Heerenveen met gejuich zijn ontvangen. Amsterdam en Rotterdam konden er nauwelijks blij mee zijn, maar gezien het wedstrijdverloop had Na Co Adriaanse maakte ook Tomas Galasek de overstap van Willem II naar Ajax. De Tsjech tekende een vijfjarig contract. Aron Winter buigt moedeloos het hoofd. Tegen Vitesse maakte Ajax geen moment kans op de overwinning. Ajax de meeste reden tot juichen. 'In het begin waren wij rijp voor de slacht,' verklaarde Westerhof na afloop. 'Door ons doelpunt kantelde de wedstrijd en kregen we wat meer vertouwen in eigen kunnen. De kop was slecht maar over de staart ben ik wel tevreden.' Met het oog op de resterende wedstrijden zei hij: 'Er is nog niets verloren, maar het zal heel moeilijk worden. Heerenveen is de grote winnaar. Ik gun het ze van harte. Ik woon er al 25 jaar met heel veel plezier.' Vacatures vervuld Tussen alle voetbalbedrijven door werd de buitenwacht op de hoogte gebracht van een deel van Ajax' voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Om de hoofdlijnen bekend te maken, belegde de club op 27 april een speciale persconferentie. Het vertrek van Jan Wouters, het naderende afscheid van Hans Westerhof en de pensionering van Bobby Haarms leverden nogal wat vacatures op. De vacature van hoofdtrainer was inmiddels vervuld en tijdens de persconferentie werd bekend dat Peter Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Boeve en Johnny van 't Schip Co Adriaanse bij zijn werkzaamheden zullen gaan assisteren. 'Ze kunnen natuurlijk niet allebei naast me op de bank zitten. Dat zal Peter Boeve worden. Hij heeft meer ervaring en wij zijn goed op elkaar ingespeeld. Van 't Schip zal op de tribune zitten of bezig zijn met scouting,' zo legde Adriaanse uit. Kees Zwamborn werd benoemd tot hoofd opleidingen en Jan Olde Riekerink zal in het nieuwe seizoen Ajax 2 onder zijn hoede nemen. De huidige trainer van de reserves, Tonny Bruins Slot, zal zich gaan bezighouden met een coördinerende functie bij de buitenlandse clubs, ook werd bekend dat Leo van Veen de functie van Bobby Haarms gaat overnemen en dat Arnold Mühren trainer wordt bij de jeugdopleiding. Tot slot maakte Ajax melding van het naderende samenwerkingsverband met FC Volendam. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 73