Schoon schip maken Het was dit jaar een moeilijk seizoen, nee het was soms zelfs ergerlijk om naar te kijken. Wanneer men zich realiseert dat winst op FC Utrecht nota bene nog had betekend dat Ajax voorronden Champions League had mogen spelen en je neemt vervolgens in ogenschouw hoe futloos onze spelers op de ruststanden elders in het land reageerden, dan rest slechts één conclusie: er dient hier en daar flink schoon schip gemaakt te worden en in de hoofden van hen die overblijven mag weieens een fris windje gaan waaien. Eén gewonnen wedstrijd en spelen in de Champions League levert iedere speler bovendien zeer behoorlijke premies op, maar zelfs die stimulans bleek dit seizoen niet te werken. De ergernis van u, supporters en belangstellenden, is terecht, dit mag nooit meer gebeuren. Wij zijn met z'n allen in één seizoen tien jaar ouder geworden. Op alle fronten doet Ajax momenteel aan zelfonderzoek. Technisch, maar ook bestuurlijk zal beleid dan ook bijgesteld worden en ik kan u verzekeren dat dit in het komende jaar ook merkbaar zal zijn. Mijn persoonlijke aandachtspunt zal de binding met u zijn. Ondanks het feit dat wij er alles aan doen om Ajax uw 'club' te laten zijn, komt dat naar buiten kennelijk toch niet zo over en dat is verkeerd. Het moet blijkbaar anders, zodat u weer het gevoel krijgt naar uw cluppie te gaan. De binding met u moet absoluut worden vergroot en daar ga ik, in de tijd dat ik nog voorzitter ben, nog eens keihard aan werken. Dat kan ik echter niet alleen. Uw hulp, enthousiasme en ontvankelijkheid zijn onmisbaar om te slagen. Zo is het bijvoorbeeld te gemakkelijk om de schuld van sfeerloosheid alleen aan de ArenA te geven. Ik heb feestjes meegemaakt in prachtig versierde zalen, waar niks aan was, terwijl ik de avond van mijn leven heb gehad in een onversierde boerenschuur. Bij die laatste gelegenheid was het orkest beter en waren de mensen gezelliger. Zo is het ook bij ons. Allereerst moet er beter en spraakmakender gevoetbald worden. Daar draait natuurlijk alles om. Ik heb het afgelopen seizoen ook weinig te juichen gehad. Maar desalniettemin zou wat meer enthousiasme van het publiek ook veel helpen. Onze F-side doet er alles aan om ook u aan te sporen tot enthousiaste aanmoedigingen, maar tot op heden heeft dat weinig succes gehad. Ik blijf het eigenaardig vinden, dat het Ajax-publiek pas enthousiast wordt en gaat juichen als we met 2-0 voorstaan, terwijl ons team de aanmoedigingen nu juist het hardst nodig heeft wanneer ze het moeilijk hebben. De aanhangers van NAC noemden ons ooit bioscooppubliek, en dat was nota bene nog toen we in de Meer speelden, dus het heeft weinig met het stadion van doen. In dat kader heb ik ook een vraag speciaal bestemd voor de F-side. Velen van jullie hebben hartstikke goede ideeën en zijn enthousiast om er wat van te maken. De meesten van jullie zijn ook enorme Ajacieden die door dik en dun voor hun club gaan. Al spreken we misschien niet altijd dezelfde taal, ik ben dat echter ook. Laten we nou eens de handen ineen slaan om onze club de komende jaren weer daar te brengen waar ze hoort. Al die negatieve energie tussen jullie en het bestuur en de directie is zonde van de tijd en geeft alleen maar ergernis over en weer. Het leidt bovendien niet tot de veranderingen die jullie graag willen. Met praten bereik je meer dan met elkaar de rug toedraaien. Frank Kales is momenteel weer met een brede groep F-siders in gesprek, maar er is ook nog de SVA en de OFA en het publieksforum. Me dunkt genoeg vertegenwoordigingen om in gezamenlijk overleg draagvlak te creëren voor steun van het bestuurs- en directiebeleid. Dan is er nog iets anders. Ajax moet de UEFA en de KNVB jaarlijks meer dan tweehonderdduizend gulden boete betalen wegens wangedrag van een deel van de supporters. Tegelijkertijd schreeuwt het sfeerteam om nog meer geld voor AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 68