Nooit meer AAN VIZIJLIJN 5. André Hazes bracht na een geïnspireerd optreden een toast uit op 'een geweldige Amsterdammer en Ajacied'. 6. Speciaal voor de laatste Fanclub-avond was een lied gecomponeerd dat door de leden vol overgave gezongen werd. 7. en 8. Dansend en zingend werd in opperbeste stemming een tijdperk afgesloten. De Bobby Haarms Fanclub leeft voort als een herinnering aan een uit de hand gelopen grap die door alle betrokkenen zeer gewaardeerd werd. 4. Maarten Spanjer droeg voor uit eigen werk. Zijn imitatie van Rinus Michels kon wedijveren met die van Jaap Ellerbroek uit de Ajax-revue. Nooit meer een dug-out vol uitgetrapte sigarettenpeuken de spanning gefronst in het voorhoofd de schorre schreeuw van de aanmoediging de vlammende blijdschap om een wonder in de goal Nooit meer ta ta ta ta ta als mitrailleurvuur op het bijveld of in de door rondleidingen verscheurde stilte van de ArenA het Zweedse bankje, een 'Beppie' honderdveertig keer links en rechts tegen het schot Nooit meer en nog zoveel nooit meer Een monument blijft alleen als banier, bronzen beeldje, naam, herinnering en - dat wel - erelid Het lijkt wel of hij overleden is alsof krantenkoppen vet meldden: Bob Haarms is niet meer! Hij heeft afscheid genomen maar dat is sterven in zekere mate niet alleen indachtig het Franse spreekwoord, maar ook omdat het zo gevoeld wordt, zeker in zijn geval Een voetbalclub is een duiventil (geworden) spelers, trainers: ze moeten weg, mogen weg, willen weg, kunnen weg komen en gaan, elke zomer draait de carrousel full speed Maar wie er kwam, wie er ging, één bleef, zou blijven, tot in eeuwigheid, tot de kist als baken, rots, houvast als eeuwigdurende bijstand Nooit meer die imposante gestalte aan de rand van het veld, schouwend, vorsend, peilend hoe de benen gaan, de koppies staan tijdens de opwarming. Zou: want de benen te moe het hoofd te vol brekens het hart te gebroken de stem te schor om nog langer roepend geweten, herstel maarschalk te velde te zijn Zijn geest zal blijven waaien, van zijn naam zal roep uit blijven gaan hij zal zich laten horen, clubcultuur uitdragen, gevraagd en ongevraagd Toch zal er leegte zijn gemis gevoeld worden Maar voor hoe lang? Klaas Vos reikte op 14 mei na Ajax - MVV namens de Bobby Haarms Fanclub de Bobby Haarms Award aan Bobby Haarms zelf uit. De Award is een trofee die normaliter eens per jaar werd uitgereikt aan een door Haarms gekozen Ajacied die uitzonderlijke karaktervolheid betoond heeft, bijvoorbeeld tijdens een revalidatieperiode. door Klaas Vos

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 47