'hetisvervelenp om ontevrepen awiros or pe triuunes te zien. ik worp er zelf noqal tremrm van1 ronde vorm. 'Daar hebben we echt mee gespeeld,' benadrukt hij nogmaals. 'Geld voor voetbalschoenen was er in eerste instantie ook niet. Later, toen ik bij de clubs Hearts Babies en FC Ghapoha speelde, kreeg ik mijn eerste voetbalschoenen.' Zijn 16-jarige broertje, zo verzekert hij stellig, is nog iedere dag te vinden op het strand, een half uur lopen van het ouderlijk huis. 'Inmiddels wel voetballend met een echte bal en in een Ajax-shirt dat ik hier heb gedragen. Ik weet dat hij iedere dag in het shirt speelt. Volgende keer neem ik ook een uit-shirt voor hem mee. Het shirt van dit seizoen, met het nummer 42 achterop.' Een terugkeer naar het Afrikaanse land zonder presentjes is het begaan van een doodzonde. Erger kan je een naaste nauwelijks beledigen. 'Iedereen verwacht dat je iets meeneemt. Je kunt het niet maken iemand te vergeten.' Hij zegt de weelde van een profbestaan te kunnen dragen. De randverschijnselen bevallen hem minder goed. 'In Ghana word je door iedereen als een vorst behandeld. Iedereen wil opeens je vriend zijn. Beetje eng allemaal. Ik verstop me ook weieens als het me allemaal te veel wordt. Al heeft dat ook wel een beetje met mijn verlegenheid te maken.' Co Adriaarise Komend seizoen wordt zowel voor hem als voor Ajax het seizoen van de waarheid. Aan de club de niet geringe opgave de neerwaartse spiraal om te buigen in een structureel opgaande lijn. De middenvelder moet zich een vaste positie binnen de selectie zien te verwerven. 'Co Adriaanse zal in ieder geval de nodige zaken moeten veranderen binnen de club, om alles weer op het juiste spoor te krijgen. Alles zal afhangen van de nieuwe trainer. Hopelijk lukt hem wel waar eerdere trainers niet in slaagden.' De met de tegenvallende prestaties gepaard gaande onrust onder de supporters beangstigde hem. 'Vervelend om ontevreden supporters op de tribunes te zien. Ik word er zelf nogal treurig van.' Tijdens zijn debuutwedstrijd tegen FC Den Bosch onderscheidde hij zich door zijn ongebreidelde werklust en karaktervolle acties. Yakubu leek alleen routine en kracht tekort te komen om zijn zwalkende ploeggenoten op sleeptouw te nemen. Een elftal dat juist tegen Den Bosch bezig was aan zijn meest belabberde wedstrijd van AJAX MAGAZINE JUNI 2000 37

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 37