Het kan, zo bleek zondag, nog vreemder en lachwekkender dan vorige week in Den Bosch, waar Ajax een 1-1 gelijkspel als een winstpunt moest beschouwen. Henk Hoijtink in het Haarlems Dagblad van 25 april Shota Arveladze biedt 's ochtends de vaste fans zijn excuses aan voor de open kans die hij tegen Feyenoord om zeep hielp. Arveladze 'deed een Machlas', zo wordt gezegd. Maar dat gaat Arveladze te ver. Rim Vóórhaar in Het Parool van 26 april 's Middags traint Arveladze apart met Hans Westerhof en keeperstrainer Wil Coort. Westerhof geeft voorzetten, maar die komen slecht aan. Arveladze mag afsluiten met het nemen van vijf strafschoppen, Coort staat in doel. Arveladze scoort ze allemaal. Hij steekt zijn handen omhoog, draait zich om, zwaait naar Westerhof en loopt het stadion in. Ook Coort houdt het voor gezien. "Niet tegen Shota zeggen hoor, maar ik dook expres de verkeerde kant op," zegt hij bloedserieus. "Sommige spelers moet je een beetje helpen bij het hervinden van het zelfvertrouwen." Hij lacht. Rim Vóórhaar in Het Parool van 26 april Als een al wat oudere koorddanser met hoogtevrees stapte Ajax gisteren de Gelredome van Vitesse binnen. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 1 mei Heel gewone jongen, die Frank Kales. Van de week - het was na de wedstrijd van Ajax tegen Vitesse - stond de algemeen directeur op het Amstelstation in de rij voor Pizza Hut. Hij was net teruggekeerd uit Arnhem en had trek. Dat krijg je als je tussen de harde kern van Ajax-fans staat. Rim Vóórhaar in Het Parool van 6 mei En de supporters maar denken dat hij een echte bobo was. Wisten zij veel dat Kales vroeger heeft lesgegeven aan de Van Heemskerkschool in de Spaarndammerbuurt, toevallig de omgeving waar Co Adriaanse - de nieuwe trainer van Ajax - ooit opgroeide. Rim Vóórhaar in Het Parool van 6 mei In het elftal van Ajax heeft niet één oudere speler dit seizoen het recht verdiend jongens als Chivu en Yakubu op hun nummer te zetten. Het omgekeerde lag veel meer voor de hand. Henk Spaan in Het Parool van 6 mei Ondanks de smeekbeden van veel trouwe lezers is dit voorlopig de laatste column over de aanstelling van Co Adriaanse als coach betaald voetbal bij Ajax. Jaap de Groot in De Telegraaf van 6 mei Waar Ajax ging was Bobby Dat is een lang verbond Logisch dat hij hetzelfde heet Als Kuifjes trouwe hond Freek de Jonge in Het Parool van 8 mei In slechte tijden zoekt een voetbalsupporter verwoed naar iets wat het begin van de ommekeer kan zijn, iets dat hoop geeft. Zo bespeurde ik bij mijzelf enige euforie over het in gebruik nemen van de zeventiende grasmat. Dat was toch maar mooi gelukt. Frans Weisz in Het Parool van 8 mei Het voorprogramma van het afscheid van Bobby Haarms duurde twee keer 45 minuten te lang. Fred Buddenberg in Trouw van 8 mei Ajax voetbalt in feite als een elftal dat een samenwerkingsverband met wel honderd clubs nodig heeft om het tij te keren. Jan Mulder in de Volkskrant van 8 mei FC Utrecht op de slotdag van de competitie. Dat het niet slechter kon, wisten we bij Ajax zelf ook wel, getuige Westerhofs oordeel over zijn hoofdmacht (na afloop van FC Utrecht - Ajax): 'Wat een stelletje klunzen zijn het.' Voorstellen voor verbetering heb ik in de media niet gehoord of gelezen. Een soort berusting? Laten we niet vooruitblikken. We wachten gewoon af, we zien wel of Co Adriaanse erin slaagt om van Ajax weer een eenheid te maken. We gaan nog even terug naar vorig jaar. Ik legde op de slotdag van de competitie in het seizoen 1998-1999 aan vijf journalisten enkele vragen voor. (Wie wordt kampioen van Nederland en waar eindigt Ajax? Wat is over één jaar de koers van het aandeel Ajax? Van de ondervraagden zat Frits Barend het dichtst bij de waarheid. Hij voorspelde dat PSV kampioen zou worden en Ajax tweede, terwijl de koers van het aandeel Ajax volgens hem 8 euro 30 zou zijn. Vooral dat laatste antwoord was verbluffend, want op mijn peildatum 21 mei 2000 stond het aandeel op 8 euro 25, nadat het enkele dagen eerder op 8 euro 30 had gestaan! Overigens voorspelde geen van de ondervraagden een vijfde plaats voor Ajax. Voor de heren media moet het afgelopen Ajax-seizoen ook bizar zijn geweest. Eigenlijk gebeurde alles wat velen zelf in kritische uitlatingen hadden opgeschreven: er werd gericht en met beleid ingekocht en toen later de prestaties uitbleven, werd jan Wouters ontslagen, wat al enkele maanden door verschillende kranten werd gewenst. Het voetbalseizoen is in ieder geval boeiend geweest. De klucht rond Karei Aalbers was vermakelijk voor iedereen, de wisselvalligheid van Feyenoord eveneens. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 223