Hersteltraining voor de heren media Het best bewaarde geheim van Bussum: Johanna Mulder geeft (gordijnen gesloten) Jan Bobby-training t?E HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Ze waren met weinigen, kwamen te laat en zaten in het verkeerde theater. Best mogelijk dat het merendeel der Ajax-fans inderdaad uit verzet tegen de combiregeling was thuisgebleven. Toch was het bange voorgevoel van nog meer treurnis een meer voor de hand liggende reden. Want de 1-1 bij degradatiekandidaat FC Den Bosch viel uiteindelijk nog alleszins mee. Rob Velthuis in Trouw van 20 april Tot veel meer dan een spraakmakende, deels gespeelde driftaanval van Hans Westerhof was Ajax niet in staat. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 20 april Westerhof voerde in de slotfase van de eerste helft een uitzinnige dans op. Hij had er alle reden toe: dieper dan gisteren tussen 18.00 en 18.45 uur kon Ajax niet zakken. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 20 april Het ontbrak Ajax gisteren aan alles wat de ploeg ooit had, behalve aan geluk. Koen Greven in NRC Handelsblad van 20 april Het predikaat klassieker is in het verleden niet voor niets gehangen aan de tweejaarlijkse tussen Feyenorod en Ajax. Die immer sfeervolle krachtmeting was ooit de Nederlandse variant op Real Madrid-Barcelona, op Milan-Inter, op Rangers-Celtic, op Liverpool-Everton. Inderdaad, was. De klassieker, zéker die van eerste paasdag (1-1), is afgegleden naar een onheilspellend laag niveau. Het was spannend, dat zeker, maar in de zesde klasse van het amateurvoetbal kan het net zo spannend zijn. Chris van Nijnatten in Algemeen Dagblad van 25 april Zo kan het gebeuren dat het toppunt van potsierlijkheid, dat Ajax al een paar maal bereikt leek te hebben, toch steeds weer overtroffen blijkt te kunnen worden. Het kan altijd nog gekker. Foto: Louis van de Vuurst Het zit erop. Het lijden is voorbij. Ajax heeft dit seizoen weliswaar zijn positie in de eindrangschikking met één plaats verbeterd (vorig seizoen zesde, ditmaal vijfde), maar het is natuurlijk louter cynisme om daarmee blij te zijn. Alom ontevredenheid derhalve over een seizoen waarvan aanvankelijk veel werd verwacht. De club bestond honderd jaar, kocht veel in en rekende op minimaal de derde plaats met de daaraan verbonden Champions- Leagueplaats. Het heeft niet zo mogen zijn en daarvoor zijn waarschijnlijk legio oorzaken aan te wijzen. Het is een triest jaar geworden, met verschillende dieptepunten. Aan het einde van het vorige seizoen gaven verschillende heren media aan dat Ajax vooral trouw moest blijven aan de eigen koers. Opereren vanuit een 4-3-3-systeem met het liefst zoveel mogelijk 'echte Ajacieden' in de ploeg. Het aankoopbeleid van Danny Blind duidde erop dat ook de club zelf dit vond. En toch ging alles mis. Hoe kan dat nou? Zelfs de heren media weten het niet, want zij constateerden alleen maar dat het niet slechter kon. Zeker na de onthutsende 3-1 nederlaag tegen 222 AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 222