'Niemand hoeft medelijden met mij te hebben, maar groot enthousiasme schikken in de rol van underdog, maar het lijkt me ook niet meer dan de realiteit.' De volwassen wereld Als de voorspelling van Gronkjaer uitkomt, is het in sportief opzicht het jaar van het Armageddon geweest. Denemarken wordt dan kansloos uitgeschakeld op het EK, en het enige succes dat Ajax heeft weten te boeken is het ontlopen van de Intertotocompetitie. men moet ook niet denken dat het leven als profvoetballer alleen maar geweldig is' Gronkjaer: 'Toen ik besloot te komen, was de situatie heel anders. Veel beter vooral. Het was het eerste jaar onder Morten Olsen, toen Ajax kampioen werd en de beker won. Ik ben blij dat ik geen haast heb gemaakt met mijn vertrek uit Denemarken. Ik was er eerder gewoon nog niet aan toe. Het was beter om nog bij Aalborg te blijven. Bovendien zou ik toen bij Ajax toch waarschijnlijk op de bank of in P' het tweede terecht zijn gekomen. Dan is de overgang helemaal moeilijk. Nu was het lastig genoeg. Ik kwam om Champions League te spelen, om voor het kampioenschap te strijden en om de beker te winnen. Zo werd het dus niet. Maar daarmee is mijn komst naar Ajax nog geen mislukking. Ik heb veel geleerd. Ais mens en als voetballer. Het is niet zo eenvoudig als veel mensen denken. Het is niet zo dat je je vanzelf goed voelt als je een goed contract hebt, veel geld verdient en bij een mooie club speelt. Ja, als je het zo opsomt, klinkt het als het Walhalla, maar het is maar een deel van het verhaal. Ik heb niets te klagen, laat dat duidelijk zijn. Maar zo goed als de overstap naar een buitenlandse club mooie kanten heeft, zijn er ook schaduwkanten. Ik ben jong. Als je dan je familie en je vrienden bijna nooit meer ziet, is dat heel moeilijk. Je moet je opeens verdiepen in de volwassen wereld. Een huis zoeken, je telefoon regelen, verzekeringen, kleine dingen waar je nooit bij hebt stilgestaan. En daarbij moet je ook presteren. Want als je een goed contract hebt, veel geld verdient en bij een mooie club speelt, maar je raakt geen bal, dan is het gewoon erg eenzaam en vervelend. Vooral mijn familie en vrienden mis ik dagelijks. Het is juist de onbeperkte mogelijkheid tot contact die je mist. In Denemarken word je omringd door mensen die je helpen, beschermen en raad geven, of waarmee je kunt afspreken om elkaar over een half uur in de stad te treffen. Als die hele veilige omgeving opeens wordt vervangen door een vreemde, merk je pas hoe belangrijk het vertrouwde voor je was. Al het geld dat je verdient, weegt niet op tegen het feit dat je vader en moeder niet meer in de buurt zijn. Zo simpel is het. Niemand hoeft medelijden met mij te hebben, maar men moet ook niet denken dat het leven als profvoetballer alleen maar geweldig is.' Inderdaad. Helemaal als je pas vanaf 1998 voor Ajax speelt. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 20