gespeeld, weten ze heus wel wat je kunt. Als ze het dan nog moeten bekijken, zeg ik: bekijk het maar. Ik had er zo geen zin meer in.' Jan Quakernaat, knielend tweede van rechts, in een school voetbalelftal. Ajacieden als Daan van der Burg en Stanley Menzo kwamen van ons vandaan. Guus van Ham ook, maar dat was voor mijn tijd. 'Ik kijk ondanks dat plotse vertrek met plezier terug op mijn Ajax-tijd. Ik was er trots op dat ik bij Ajax speelde. Nee, arrogant was ik niet. Er waren meer goede Amsterdamse clubs: De Volewijckers, DWS, Blauw Wit. Je had niks om arrogant over te zijn. Blauw Wit had bijvoorbeeld ook een fantastisch toernooi. Ik heb er nog tegen Jimmy Greaves gespeeld. 'Binnen Ajax had ik veel vrienden. De lijnen waren kort tussen de elftallen. Na de Uit het clubblad, dat meldt dat Quakernaat een van de namen is waarmee de door allerlei omstandigheden opengevallen plaatsen in het eerste elftal werden opgevuld. merkwa<*iuige A de man, die in het Olympisch Stadion, Wismut, mei een wel gemikt schot, de das om deed. Hij speelde in twee weken tijds, rechtsbuiten, linksbuiten en linksback. Feldmann, linkshalf en linksback, aanvoerder Van Mourik, een uitgesproken rechts back, trad tegen D.O.S. op als spil, Den Edel, van huis uit mid denvoor, had bijrollen als links- of rechtsbinnen, links- of rechts buiten en Swart, voor kort nog junior, heeft al meegedaan als links- en rechtsbuiten, als rechtsbinnen en was in Oost-Duits- land zoiets als manusje van,alles. Verder zijn opgetreden, Do nald Feldmann, Quakernaat, Haarms (en hoe!) en is vriend Van Ham uit de halflinie naar de frontlijn gestuurd, waar hij Jimmy Greaves 'Voetballen was in die tijd iets wat je naast je gewone baan deed. Die financiële extraatjes van het profvoetbal waren best lekker, maar het had niet de hoogste prioriteit. Ik ging bij Watergraafsmeer voetballen. Na een jaar kreeg ik een contract bij Go Ahead, dat in de eerste divisie speelde. Dat was qua afstand geen doen. We trainden twee keer in de week en dan was er nog de wedstrijd. Ik reisde met de trein naar Deventer, samen met Henk Koning en Joop Butter. We speelden er met drie Amsterdammers. De verdiensten stonden echter in geen verhouding tot wat je ervoor moest doen. 's Morgens werkte ik, daarna naar Deventer en dan was ik pas 's avonds om elf uur thuis. Na een seizoen ben ik teruggegaan naar Watergraafsmeer. Ik heb er tot mijn 29ste gevoetbald, tot mijn knie het begaf. Negen jaar later ging ik met wat vrienden in een veteranenteam bij Zeeburgia spelen. Dat heb ik tot mijn vijftigste volgehouden. Ik ben er ook elftalleider en bestuurslid geweest. Ajax 3, kampioen in 1957. Staand vanaf links: Cor van Wal, Jar Quakernaat, Jan van Dijk, Wout Pelser, Jan Wolterink, Jan Draayer, H.J. Van Rooy, leider Wim Schoevaart; gehurkt: Ben Muller, Wim Starreveld, Freek Moinat, Jan Fransz, Toon van der Linde, Pieterse. AJAX MAGAZINE JUNI 2000 207

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 207