en publiek zich af op de hier. We hebben afgelopen seizoen allemaal keihard gewerkt om dat ene doel te bereiken, het winnen van de Champions League. Dat is helaas niet gelukt, maar het leven gaat wel gewoon verder.' Te geforceerd Frank de Boer behoort als vanouds tot de weinige spelers die de hand in eigen boezem steken en de fouten eerst bij zichzelf proberen te zoeken. 'Voor mij persoonlijk kan ik vaststellen dat ik een zéér matig seizoen heb gedraaid. Vanaf het begin speelde ik al niet zoals ik in eerste instantie voor ogen had. Ik voelde me niet sterk en niet zeker van mezelf. Tot overmaat van ramp blesseerde ik me in de wedstrijd tegen Valladolid aan mijn knie. Het was een ernstige blessure, want ik zat twee maanden aan de kant. En dat was me zelfs bij Ajax nog nooit overkomen. Die blessure was het gevolg van te geforceerd spelen. Ik kwam elke keer weer een stapje tekort, waardoor ik de bal verloor.' Hoe anders zag het eruit toen hij in januari 1999 samen met broer Ronald op het vliegveld El Prat van Barcelona door de lokale media onthaald werd als de nieuwe ster van de club. Een rimpelloos leven stond de gebroeders te wachten. In het hotel Terramar van Nunez in het mondaine Sitges kon tot in de late uurtjes gekaart worden. De rijke Catalaanse keuken, geserveerd in hun inmiddels favoriete restaurant L'Oca, was overheerlijk. Frank herinnert zich nog de vergelijking met Ronald Koeman. Nog voordat de Westfries één wedstrijd had gespeeld in het rood-blauwe shirt werd hij al vergeleken met de huidige Vitesse-trainer. Tot op de dag van vandaag koesteren de socios de Nederlanders hier' Foto: Louis van de Vuurst Groninger, die bij de Catalaanse club vooral furore maakt door zijn legendarische vrije trap in de finale van de Europa Cup 1. 'Inderdaad zijn er wel wat overeenkomsten tussen mij en Koeman, maar hij had vooral dat granieten schot bij vrije trappen in zijn been. En een betere pass.' Het verwachtingspatroon dat de AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 183