kijkt reikhalzend uit naar EK FRANK PHfcÖHR Frank de Boer kende niet zijn meest gelukkige seizoen bij Barcelona. In twee weken tijd verspeelde de club van Louis van Gaal drie kansen op een hoofdprijs. De verdediger zelf draaide een zeer matig seizoen, waarin eerst een blessure en vervolgens zijn trainer hem aan de kant hielden. Maar de aanvoerder van Oranje kwam terug, fysiek zowel als mentaal, en ziet nu des te gretiger uit naar het EK. 'Een grote prijs met het nationale elftal is het enige wat nog ontbreekt aan mijn loopbaan.' I Voordat «Hfopaalblauwe BMW-cabriolet weer Je Avenida Diagonal, de drukste verl^^Haer in Barcelona opstuift, draait ■hij hog even zijn hoofd om. 'Morgen dus na de training.' De woorden dwarrelen nog net verstaanbaar boven het zware IfHSmtverkeer uit. Frank de Boer heeft zojuist in het chique hotel Juan Carlos zijn excuus ervoor gemaakt dat het geplande interview helaas geen doorgang kan vinden en gevraagd of het gesprek een dag verschoven kan worden. De reden voor het uitstel is dat er een barbecue met de familie op het programma staat. Toevallig is het net een van de weinige dagen dat het weer druilerig is en de temperatuur niet boven de vijftien graden komt. Onmiskenbaar symbolisch hangt er een grauw wolkendek boven de stad. Een van 's werelds grootste voetbalclubs, FC Barcelona, laveert al een langere tijd door zwaar weer. In twee weken tijd verspeelde de club van Louis van Gaal zelfs de kans op drie hoofdprijzen. Door de weigering van Barcelona om de return wedstrijd om de Spaanse beker tegen Atlético Madrid te spelen, werd de kans om de eerste trofee te winnen tenietgedaan. Vervolgens ging Barca roemloos ten onder in de halve door Peter Wemelink finales van de Champions League tegen Valencia en verloren de Catalanen de race om het kampioenschap ten koste van Foto: Paco Largo Deportivo la Coruna. Nog steeds lijkt het oproer van het fanatieke Barcelona-publiek tegen Louis van Gaal en president Nunez niet verstomd. En ook de Nederlandse spelers in Spaanse dienst moeten het ontgelden. Dus ook Frank de Boer. De aanvoerder van Oranje kende niet zijn meest gelukkige seizoen bij Barcelona. De Boer, die de Nederlandse competitie al langere tijd was ontgroeid, wordt in Spanje dikwijls beschimpt en bespot. De vooroordelen die rond zijn persoon blijven hangen zijn hardnekkig. In Catalonië bestempelen de meeste media De Boer nog steeds als een profiteur, een zakkenvuller, die meer aandacht heeft voor het opzetten van een confectieketen in Barcelona dan voor zijn beroep als voetballer. Of als een speler die in januari 1999 alleen een contract bij Barcelona tekende om zijn golfhandicap te verbeteren en van de zon en het mooie leven aan de Middellandse Zee te genieten. 'Wat wil je nou precies horen?' reageert De Boer een dag later geïrriteerd. Na een korte stilte zegt hij dat de snerende kritiek van het publiek en de pers onterecht is. 'Wanneer het niet goed gaat met de club, dan reageren ze zich af op de Nederlanders 182 AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 182