vaarde, want de Limburgse club moest even later de Belgische bekerfinale nog betwisten en zat met een gelijkaardig probleem. Het akkoord onder 22 heren op het veld werd vlekkeloos uitgevoerd: Standard haalde het met 3-1 en werd kampioen. Goethals bleek méér dan tevreden: zijn team kon met fitte spelers naar Barcelona trekken. De finale werd nipt met 2-1 verloren. Twee jaar na datum lekte de deal uit. De voetbalbond schorste de volledige 'De Mos was op zoek naar ervaring voor zijn defensie en kwam bij mij terecht. Hij kreeg me over de streep en haalde ook nog Ronald Spelbos binnen.' kampioenschap 1980 in Italië en die met 2-1 van West-Duitsland verloor. Horst Hrubesch was die dag te sterk voor doelman Jean-Marie Pfaff. Hoe kwam Walter Meeuws destijds bij Ajax terecht? De zomer van 1984 was een scharniermoment in zijn carrière. De international, deel uitmakend van de kampioenenformatie van Standard Luik, liep een schorsing van tien maanden op. De hele ploeg werd gestraft omdat ze twee jaar eerder tijdens de laatste speeldag een deal aanging met Thor Waterschei. Standard moest die wedstrijd absoluut winnen om de landstitel binnen te halen en wilde vooral de negentig minuten blessurevrij eindigen, omdat men één week later voor de finale van het Europa- Cuptoernooi voor bekerwinnaars het veld in moest tegen FC Barcelona, een topper die, hoogst merkwaardig, geprogrammeerd stond in Nou Camp zelf. Uit het brein van de excentrieke trainer Raymond Goethals ontsproot een duivels plan: elke speler moest zijn winstpremie aan een collega van Waterschei afstaan, dat er ook goed bij AJAX MAGAZINE JUNI 2000 175

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 175