WK 1992, FRANKRIJK KATERN Deelnemende Ajacieden: Frank de Boer, Ronald de Boer, Edwin van der Sar Foto: Louis van de Vuurst Dennis Bergkamp was net zo wonderschoon als Bergkamps daaropvolgende treffer. Ronald de Boer speelde niet zo goed als zijn broer, maar verzorgde in de halve finale tegen Brazilië wel de prachtige voorzet waaruit Kluivert gelijk maakte (1-1). Edwin van der Sar keepte een redelijk toernooi. Hij zorgde er met een fraaie duik voor dat de Argentijn Ortega de rode kaart kreeg, maar hij 'pakte geen extra punten' voor de ploeg, zoals dat heet. Juist op een groot toernooi moet een vedette wat extra laten zien en dat liet Van der Sar in Frankrijk achterwege. Onder andere in de strafschoppenserie tegen Brazilië wist hij zich niet te onderscheiden. Ruim een jaar later was Ajax zijn laatste drie basisspelers voor Oranje kwijt. Alleen de teruggekeerde Aron Winter zou Ajax kunnen vertegenwoordigen tijdens het Euro 2000. Tenminste wat betreft Nederland, want de voetbalwereld en Ajax zijn inmiddels zo veranderd dat Ajax weliswaar nog enige internationals levert, maar dan wel voor het buitenland. Jesper Gronkjaer (Denemarken), Cristian Chivu (Roemenië) en Dani (Portugal) zouden deze zomer in actie kunnen komen. De hofleverancier is zijn koninklijke functie kwijtgeraakt. Het succesteam van Ajax was inmiddels heel Europa overgewaaid. Het had nog maar drie internationals in de basis, van wie Frank en Ronald de Boer tijdens het toernooi lieten weten Ajax te willen verlaten. Ajax wenste niet op de wens van de tweeling in te gaan. De controverse steeg na het WK tot een kookpunt, tijdens het WK liet Frank de Boer in ieder geval zien tot de beste centrale verdedigers van de wereld te horen. Zijn pass over tientallen meters tegen Argentinië op Frank de Boer en Ronaldo in de halve- finalewedstrijd Nederland - Brazilië (1-1, Brazilië w.n.s.) op het WK in Frankrijk, Op het laatste grote toernooi waaraan Nederland deelnam, kwamen slechts drie Ajacieden in actie: de gebroeders De Boer en Edwin van der Sar. Foto: Louis van de Vuurst 172 AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 172