VI AfTfcA? 'En jij bent Peter!1 Een mafFmet een gouden brilletje op een vierkant hoofd liep met uitgestoken hand op Richard af. Hij had een ribfluwelen pak aan en een enorme oranje stropdas, eerder een slabbetje dan een stropdas. 'Kijk eens aanfje bent eerder dan ik had verwacht, prettige reis gehad, alle aansluitingen op tijd?' 'Ik ben Richard, meneer.' 'En ik ben meneer Koeleman. Ik doe eigenlijk de ouderejaars hier op het internaat, maar vandaag zijn we allen bijeen om alvast wat aan elkaar te wennen. We zullen het toch samen moeten rooien, Peter.' Hij pakte zijn papieren erbij en vinkte Peter af. 'Zo, neem maar wat limonade, daar in de hoek en zet je tas maar daar bij al die andere tassen. Straks komt meneer Hanenberg voor een welkomstwoord en een paar regeltjes die het leven hier een stuk eenvoudiger maken voor ons allemaal.' Hij stopte het aantekeningenblok terug onder zijn arm en liep met uitgestoken hand naar een volgende nieuwe leerling. 'Dan zal jij Richard zijn,' riep Koeleman enthousiast uit. 'En ik ben meneer Koeleman.' Nadat Richard zijn tas bij de andere tassen had gezet, ging hij zitten naast een terrarium waarin een paar takjes lagen te wachten tot ze weggegooid zouden worden. De recreatiezaal was een donkerbruin geschilderde, tl-verlichte ruimte met in het midden een biljart en een tafeltennistafel. In de hoek stond een chocolademelkmachine. Het geschreeuw van een groepje jongens dat elkaar achterna zat klonk als in een zwembad. Bij het biljart dreigde een opstootje. Een grote jongen met wild blond krulhaar liep met een keu boven zijn hoofd zwaaiend op twee medeleerlingen af. VOET&Ai-VEMAAI. door Rick de Leeuw Koelemans snerpende stem kliefde door de lucht. 'Ketelaar! Onmiddellijk ophouden!' Richard zag dat Ketelaar nog even twijfelde voordat hij de keu langzaam liet zakken. 'Ketelaar!' riep Koeleman andermaal. Zachter, maar nog dreigender. Die Ketelaar was een linke, dat zag Richard meteen. Daar kon je maar beter bij uit de buurt blijven. Hij keek op de grote stationsklok die in het midden van de zaal hing. De eerste kennismaking met kostschool. Tien minuten was hij hier binnen. Nog zes jaar te gaan, en eigenlijk vond hij het nu al veel te lang duren. Met zijn handen in zijn zakken liep Richard door de lange gangen van de kostschool. Vandaag liep hij hier voor de AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 140