Blije gezichten van het winnende team Kellogg's Ajax Voetbalfeest in Breda Mofokeng speelt Mokone VARIA 'Een goed ontbijt heb je juist elke ochtend nodig om de dag met voldoende energie te beginnen.' Met dit goede antwoord op de laatste vraag van de kennisquiz tijdens het Kellogg's Ajax Voetbalfeest hebben vier meisjes en acht jongens tussen 6 en 12 jaar op 15 mei een plaats veroverd voor de landelijke Grote Finale in september. Het winnende team van de regio Zuidwest-Nederland heeft dus nog enkele maanden de tijd om zich voor te bereiden op de Grote Finale die gehouden wordt op Ajax' sportcomplex de Toekomst. Bij W Baronie in Breda streden 300 kinderen uit Zuidwest- Nederland, van Middelburg tot aan Raamsdonksveer, om een plaatsje in de Grote Finale in september. Na een spannende dag vol speciale voetbaloefeningen mochten de drie teams met de beste prestaties deelnemen aan de kennisquiz onder leiding van Stanley Menzo. In deze quiz werden allerlei vragen gesteld over de relatie tussen voeding, sport en Ajax. De spelers van het winnende team krijgen van Kellogg's nog een speciale Ajax-training door een eigen Ajax-coach om zich goed te kunnen voorbereiden op de Finale, waar zij kans maken op het winnen van de Kellogg's Ajax Cup. De volgende deelnemers tussen 6 en 12 jaar vormen het winnende team van de regio Zuidwest-Nederland: Guido Notschaele uit Arnemuiden, Michel Verboon uit Zoeterwoude, Lennard Voorzaat uit Oegstgeest, Stan Vermeulen uit Terheijden, Dennis Verhoef uit Sliedrecht, Tim Schreuders uit Hendrik-Ido-Ambacht, Barry Verbaan uit Zoeterwoude, Jael Paas uit Rijswijk, Milou van Loenen uit Zoetermeer, Tessa Kortekaas uit Voorhout, Wanda Schreuders uit Zoetermeer en Sylvana van Wijhe uit Rotterdam. Stanley Menzo: 'Het is bijzonder om te zien hoe de kinderen zich inzetten om een plaatsje te veroveren in de grote finale. Ook de kinderen die niet hebben gewonnen hebben een leuke dag gehad en een goede prestatie geleverd. Ik heb er alle vertrouwen in dat het winnende team van de regio Zuidwest-Nederland goede kansen maakt op de Grote Finale in september' Foto's: Louis van de Vuurst Afgelopen maand vonden in Almelo opnamen plaats voor de speelfilm 'De Zwarte Meteoor'. Het script van de film is gebaseerd op het gelijknamige boek van Tom Egbers over de Zuid- Afrikaanse voetballer Steve Mokone, wiens komst naar Almelo eind jaren vijftig het provincieplaatsje op zijn kop zette. De hoofdrol wordt gespeeld door de acteur Jet Novuka, wiens plaats in de voetbalscènes wordt ingenomen door Ajacied Gabriel Mofokeng. De film wordt eind van het jaar in de bioscoop verwacht. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 137