Toernooi met veel oude bekenden EK-expositie bij Madame Tussaud VARIA Op donderdag 4 mei jongstleden was er een speciale persconferentie in de perskamer van de Amsterdam ArenA. Doel van de bijeenkomst was het Amsterdam Tournament, dat voor 3 en 5 augustus op het programma staat, nog eens onder de aandacht te brengen. Terwijl Aron Winter en Michael Linder, de afgevaardigde van Lazio Roma, in de perskamer aanwezig waren, sprak Louis van Gaal de media toe via een live verbinding. Vanaf de tribunes van stadion Nou Camp liet hij zijn licht schijnen over het naderende toernooi: 'Ik was heel blij met de uitnodiging. Het is een weerzien met een hoop oude bekenden en bovendien is het een eer om op een dergelijk toernooi te spelen. Ik heb een Ajax-hart en ben blij dat ik bij de club kon horen. Hoewel het eigenlijk iets te vroeg in de voorbereiding komt, verwacht ik dat er op het hoogste niveau zal worden gevoetbald. Vanuit die gedachte is het toernooi dus een goede graadmeter.' Nadat Van Gaal Ajax succes had gewenst met de slotfase van de competitie was het de beurt aan Aron Winter. Ajax' aanvoerder memoreerde aan de befaamde 700-toernooien en liet duidelijk merken zich te verheugen op de tweede editie van de vernieuwde uitgave: 'Het is een heel mooi toernooi met goede internationale clubs. Voor mij persoonlijk is het leuk omdat ik bij Lazio heb gespeeld. Ook bij Barcelona en Arsenal spelen oud-collega's en het is een uitdaging om tegen hen te spelen.' Door de spanning in de Italiaanse competitie mocht Lazio Roma geen trainer of spelers afvaardigen naar Amsterdam. Namens de Italiaanse club was het nu Michael Linder die zijn dankwoord voor de uitnodiging uitsprak. Bovendien verzekerde hij de aanwezigen dat de club er alles aan zal doen om zijn toernooititel te verdedigen. 'Tot slot kwamen Marc Overmars, Dennis Bergkamp en Arsène Wenger aan het woord. Vanaf het Londense Arsenal-complex gaven ook zij hun mening over het Amsterdam Tournament. 'Het gaat echt om prestige en daarom willen wij goede resultaten halen,' aldus Mare Overmars. Dennis Berkamp dacht meer aan goede resultaten op een ander toernooi: 'Het is natuurlijk erg leuk om in Amsterdam te spelen, maar eigenlijk hoop ik dat ik ten tijde van het toernooi nog in training ben en dus niet speel. Dat zou namelijk betekenen dat we met Nederland erg ver zijn gekomen op het Europees Kampioenschap.' Trainer Arsène Wenger besloot de bijdrage van Arsenal met lovende woorden: 'Ik heb een groot respect voor het Nederlandse voetbal. Het heeft zoveel goede spelers voortgebracht.' Het Amsterdam Tournament gaat op donderdag 3 augustus van Onder het toeziend oog van de Italiaanse afgevaardigde Michael Linder, persvoorlichter Erik van Leeuwen en Ajax-aanvoerder Aron Winter spreekt Louis van Gaal de aanwezigen toe vanuit Barcelona. start met het duel tussen Ajax en Lazio Roma (18.30 uur). Om 20.45 uur treffen Arsenal en Barcelona elkaar. Zaterdag 5 augustus begint om 18.30 uur met de wedstrijd Barcelona - Lazio Roma en eindigt om 20.45 uur met Ajax - Arsenal. Door de bijzondere puntentoekenning zal het toernooi tot het laatste fluitsignaal spannend blijven. Niet alleen voor winst of gelijkspel, maar ook voor goals worden namelijk punten toegekend. De kaartverkoop voor het Amsterdam Tournament is inmiddels van start gegaan bij TicketBox. Prijzen variëren van 50 tot 90 per avond. In het wassen beeldenmuseum Madame Tussaud in Amsterdam is van 1 juni tot en met 10 juli een EK- tentoonstelling te zien. Mede door een samenwerking met de vestiging in Londen kunnen tal van beelden van (voormalige) internationale topspelers worden geëxposeerd, onder wie Pélé, Paul Gascoigne, Jürgen Klinsmann, Hans van Breukelen, Frank en Ronald de Boer en Johan Cruijff. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 135