voorsprong kwam. Uit een rommelige situatie werd de 1-0 op de borden gezet en daarna bleef de degradatiekandidaat fel op de bal. Omdat Ajax hier niets tegenover kon stellen, eindigde de wedstrijd in 1-0. Toen bleek dat SDBV een gelijkspel had behaald, was de teleurstelling dubbel groot. Met dit resultaat zou een overwinning van Ajax op Geinoord tot de eerste plaats hebben geleid, maar nu waren de Barnevelders kampioen. Met een periodetitel op zak wist Ajax zich nog wel verzekerd van de nacompetitie. Hierin zou de ploeg het moeten opnemen tegen Marken en het Hoornse Zwaluwen '30. Eerst wachtte echter een vriendschappelijk duel. Vriendschappelijke klassiekers In het kader van het honderdjarig jubileum waren er voor de zaterdagamateurs twee wedstrijden georganiseerd tegen Feyenoord. Het werden twee aantrekkelijke duels, die beide in een gelijkspel eindigden. Ajax 1 tegen Feyenoord 1 werd 1-1 en Ajax 2 en Feyenoord 2 hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. Onder het genot van een hapje en een drankje brachten beide clubs daarna nog even wat tijd met elkaar door in het restaurant van de Toekomst. Voornaamste onderwerpen van gesprek waren daarbij het kampioenschap van PSV en de traditionele ontmoeting tussen beide hoofdmachten die voor de volgende dag in Rotterdam op het programma stond. Wellicht wordt de return over acht jaar gespeeld in de Maasstad, want dan bestaat Feyenoord honderd jaar. Nacompetitie Hoewel Marken en Zwaluwen '30 het eerst tegen elkaar op moest nemen, kwam de nacompetitie voor Ajax op een slecht moment. Voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen Zwaluwen '30, dat het duel tegen Marken overigens met 1-0 verloor, ontbrak bijna de gehele defensie. Met de geschorste Rogier Siemons en de gebleseerde Rogier Vink, Raymond Barkema en Mare Geestman was doelman Van der Wal de enige vaste waarde achterin. De oefenwedstrijd tegen De Beursbengels, die noodgedwongen met een andere speelwijze moest worden afgewerkt, verliep echter goed. Ajax won vrij eenvoudig met 3-1. Dat een dergelijk resultaat geen graadmeter is voor een duel in de nacompetitie bleek al snel. In Hoorn moest Ajax met 2-0 buigen voor Zwaluwen '30. Om nog aanspraak te kunnen maken op een langer verblijf in de promotiestrijd zou de thuiswedstrijd tegen Marken in een 3-0 overwinning moeten worden omgezet. Met een nog steeds zwaar verzwakte defensie begon Ajax goed aan het duel. Na dertig minuten zorgde Said Saïdi-Amor voor de voorsprong en daarmee hield hij promotie in zicht. Vlak voor de rust moest de ploeg echter een ongelukkige tegentreffer incasseren en waren de mogelijkheden op promotie weer geslonken. Tegenstander Marken zou genoeg hebben aan en punt en was op dat moment dus de gelukkige. De tweede helft verliep moeizaam, maar toch was het Saïdi-Amor die Ajax weer aan de leiding bracht. Een stand die Marken in mineurstemming bracht, want een 2-1 eindstand zou gunstig zijn voor Zwaluwen '30. Marken startte een vurig slotoffensief en vlak voor tijd had dit het gewenste effect. Door de gelijkmaker vloog alles wat Marken was overeind. Na het laatste fluitsignaal werd het veld bestormd en de ploeg gefeliciteerd. Ajax bleef beteuterd achter. Opnieuw beginnen Het seizoen is ten einde en trainer Edmond Claus gaat aan de slag in Zuid-Afrika. We wensen hem daar zeer veel succes toe en danken hem voor zijn inzet voor de Zaterdag 1. Ook elftalleider Jerry Kisoor stopt met zijn functie en ook hem danken wij voor zijn inbreng bij dit team. Volgend seizoen moet de ploeg opnieuw beginnen met twee nieuwe heren aan het roer. Wij hopen dat zij net zo succesvol zullen zijn als het vertrekkende duo. AJAX MAGAZINE JUNI 2000 129

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 129