Net geen hoofdprijs ZftTtKObC, 1 Na Ajax' overwinning op koploper SDVB was de club uit Barneveld helemaal de weg kwijt. Uit de laatste drie ontmoetingen behaalde de concurrent slechts één punt. Dat de ploeg uiteindelijk toch kampioen werd, is volledig aan Ajax te danken. In de voorlaatste competitiewedstrijd est Ajax het thuis opnemen tegen istelveen. De ploeg van Edmond Claus [mineerde vrijwel het hele duel. Reeds in eerste minuut profiteerde Said Saïdi- ior met een fraaie lob van een aarzeling Amstelveense defensie. Niet veel later stond het echter 1-1. Een dubieuze treffer omdat Dennis van der Wal in het doelgebied fel werd aangevallen. De scheidsrechter besliste anders en gelukkig kon de doelman het duel na enkele minuten verzorging weer hervatten. Nog voor de rust liep Ajax uit naar een duidelijke 3-1 voorsprong. Wederom door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst kwamen de goals op naam van topscorer Said Saïdi-Amor. Eerst rondde hij een vrije schop van Dennis Bogaard goed af en met een sluiproute door de Amstelveense defensie scoorde hij zijn bijna-hattrick. Ajax verzuimde het krachtsverschil nog duidelijker tot uiting te brengen en dat mocht de ploeg zich aantrekken. In de Ali Baddaou in actie tijdens het vriendschappelijke duel tegen Feyenoord. De ploegen hielden elkaar met 1-1 in evenwicht. tweede helft werd er nog slechts één keer gescoord. Dit keer was het Patrick Schuurman die de Amstelveense doelman verschalkte. Kans verspeeld Met één punt achterstand op koploper SDVB begon Ajax aan zijn laatste competitiewedstrijd tegen Geinoord in Nieuwegein. De mindere periode van de Barnevelders zou tot een agressief spelend Ajax hebben kunnen leiden, maar niets was minder waar. Hoewel het veld slecht was en de storm het spel bemoeilijkte, maakte Ajax niet de indruk voor zijn laatste kans te strijden. Het was juist Geinoord dat de beste kansen kreeg. De verbetering die na de 0-0 ruststand nog in het verschiet lag, bleef uit en het was uiteindelijk de thuisploeg die op De Ajax-muur in stelling voor een vrije schop van Amstelveen. Het voorlaatste competitieduel werd met 4-1 gewonnen. MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 128