Toekomst getraind. 'Bij Ajax waren velen sceptisch over de contacten met de buitenlandse clubs,' zegt Pruijn. 'Wat haal je binnen? En: als het van ver komt, moet het extreem goed zijn, waren de geluiden binnen de gelederen van Ajax.' De wedstrijd der wedstrijden was dan ook het rechtstreekse duel tussen Ajax en Ajax International. 'We begonnen de dag met de wedstrijd die binnen Ajax enorm leefde,' vertelt Herman Pinkster, leider van de Cl. 'Tijdens de trainingen werd er veel over gesproken met de jongens en ook bij de trainers onderling was dit duel het gesprek van de dag. De jongens van de Cl waren ervan doordrongen dat een goede wedstrijd spelen tegen de jongens van de buitenlandse deelnemingen enorm belangrijk was. Ze mochten niet falen tegen de talenten van ver, van wie zij er al enkele kenden.' Voor het toernooi op de eigen Toekomst speelde de Cl nog een driedaags toernooi in Oostende. De selectie die in België was, was aangevuld met jongens van Ajax International. De jongens met wie zij toen speelden waren nu hun tegenstanders en dat voerde de spanning alleen maar meer op. Het werd een prachtige wedstrijd met veel strijd, die helaas zonder doelpunten bleef. Eerlijkheidshalve geeft Pinkster toe dat de Cl in de tweede helft goed wegkwam. Toch was die 0-0 ook een teleurstelling voor de Cl. 'We hadden er in de wedstrijdbepreking op gehamerd dat wij voor de overwinning moesten gaan. Aan de andere kant hadden we niet verwacht dat Ajax International zo sterk was. Ik denk dat ze een hele goede indruk hebben achtergelaten. Gezien de zwaarbeladenheid van deze wedstrijd was deze uitslag misschien wel het beste zo,' zegt Pinkster lachend. In de wedstrijden die de Cl daarna nog speelde, werd PSV gemakkelijk met 2-0 verslagen en werd met 1-0 gewonnen van Schalke '04. De halve-finalewedstrijd tegen Brondby werd een zware dobber. De ploeg van trainer Hennie de Regt kwam al snel met 1-0 achter, maakte nog wel gelijk, maar verloor in de slotfase toch met 2-1. In de strijd om de derde en vierde plaats werd Willem II gemakkelijk met 3-1 verslagen. Ajax International speelde na de titanenstrijd tegen de Cl tegen Schalke '04, AJAX MAGAZINE JUNI 2000 121 1. Vijf weken was hij ver van huis. Vijf weken een andere cultuur voor deze speler van het Peruaanse Allianza. Het was de mooiste periode uit zijn carrière. 2. De jeugdwedstrijd 'van het jaar' was die tussen de C-junioren van Ajax en Ajax International, een selectie van spelers van de satellietclubs van Ajax. De buitenlanders werden met argusogen gevolgd. 3. De strijd ging gelijk op. In de eerste helft kreeg de C1 een aantal mooie kansen. In de tweede helft was Ajax International beter. Het bleef 0-0. 4. In de wedstrijd tegen PSV was het voetbal even niet belangrijk. Er moesten natuurlijk ook foto's gemaakt worden voor thuis.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 121