Teunenbroek die allergisch is voor tegentreffers. In de eerste wedstrijd werd met 2-0 van Sparta gewonnen en in het tweede duel gaf Ajax voetballes aan PSV. Met technische hoogstandjes versloegen de pupillen de Eindhovenaren met 3-0. In de derde poulewedstrijd leek het alsof Club Brugge stilstond en de El met 4-0 van pylonen won. De Belgjes en vooral ook hun ouders stonden met open mond te kijken naar de voetbalkunsten van het op één na jongste jeugdelffal. Met 9 voor en 0 tegen begon de El aan de halve finale tegen angstgegner Feyenoord. Trainer Ladru waarschuwde zijn spelers vooraf voor die belangrijke wedstrijd. Het was de El op een eerder toernooi in het seizoen al overkomen dat van de Rotterdammers op penalty's verloren was. Vandaag was tijd voor revanche. Maar wat er ook gebeurde, de bal ging er niet in (0-0). Net als bij de Dl moesten strafschoppen beslissen welke ploeg naar de finale ging. Opnieuw was Feyenoord beter in het nemen van strafschoppen en uiteindelijk won de ploeg net als de Dl ook het toernooi. 1 en 2. Aandachtig luistert de E1 naar de reprimande van trainer Patrick Ladru na de uitschakeling tegen Feyenoord. De E1 verloor de halve finale na het nemen van penalty's. Foto's: Yvonne Witte 4. Ajax International, een prachtige mengelmoes van 5 Belgen, 3 Ghanezen, 2 Mexicanen, 2 Peruanen, 2 Chinezen, een Zuid- Afrikaan en een Australiër. Beladen duel Een week later was er een internationaal toernooi voor C-junioren op de Toekomst met Brondby, Feyenoord, Standard Luik en Willem II in een poule en een andere groep bestaande uit Schalke '04, PSV, Ajax Cl en Ajax International, een selectie van spelers van clubs waarmee Ajax een samenwerkingsverband heeft. Zo waren er vijf Belgen van Germinal Beerschot Antwerpen, twee Mexicanen van Guadalajara en twee Peruanen van Allianza. Daarnaast waren ook twee Chinezen, drie Ghanezen, een Zuid- Afrikaan en een Australiër in Amsterdam. Begin april kwamen zij naar Nederland. Manager opleidingen buitenland Jan Pruijn had de jongens onder zijn hoede. Om de spelers in alle rust op het toernooi voor te kunnen bereiden nam Pruijn de groep mee naar Terborg in de Achterhoek, waar hij de jongens ervan bewust maakte dat er met argusogen naar hen gekeken werd. De laatste twee weken werd op de 3. Feyenoord slaat een dubbelslag op het jeugdtoernooi in het kader van het honderdjarig bestaan van Ajax. De D1 en de E1 van Varkenoord verlaten lachend Amsterdam met twee eerste plaatsen. AJAX MAGAZINE JUNI 2000 119

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 119