A2 ongeslagen kampioen Het afgelopen seizoen heeft John van 't Schip de Al getraind. Het bleef bij een jaar want volgend seizoen wordt hij assistent van Co Adriaanse. Zijn opvolger is ook niet de minste: Danny Blind, die in februari nog zijn functie als directeur spelersbeleid neerlegde bij Ajax. Harms is heel blij dat Blind terug is bij de club. 'Als mens is het een heel goede jongen en bovendien heeft hij veel verstand van het spelletje. Het is belangrijk dat zulke mensen behouden blijven voor de club. Niet iedereen kan trainer van het eerste elftal worden.' De terugkeer van Blind kwam niet geheel onverwacht. Algemeen directeur Kales heeft altijd gezegd dat de deur voor Blind open zou staan. De oud aanvoerder, die bezig is met de cursus coach betaald voetbal liep al stage bij de Al en moet nu een jaar lang fulltime een elftal trainen. Waar kan dat mooier dan bij Ajax? Hij heeft voor drie jaar getekend. Blind: 'Mijn eerste jaar heb ik de Al onder mijn hoede, daarna zie ik verder.' Drie elftallen werden kampioen het afgelopen seizoen. De D1 van trainer Robin Pronk en leider Frits Andriese, de D2 van Maarten Stekelenburg en Ed Lefeber en ook de A2 werd kampioen. De ploeg was opnieuw de beste van de eerste divisie A, waarin op Ajax na alleen A1-elftallen acteren. Trainer Dick de Groot, voor het tweede achtereenvolgende jaar ongeslagen kampioen met de A2. Voor het tweede seizoen achtereen werden de mannen van Dick de Groot en leider Teun Bogaard ongeslagen eerste. Trainer De Groot is dan ook razend enthousiast over de prestatie van zijn jongens, die twee maal gelijk speelden en alle andere wedstijden wonnen. Dat bracht het puntentotaal na 22 wedstrijden op 62. De Groot: 'Dat is ongelofelijk in een afdeling als de onze, waarin wij spelen tegen sterke tegenstanders als Go Ahead Eagles, Groningen en ADO Den Haag.' Alle jongens uit de selectie van De Groot kwamen uit de BI. Vaak hebben zij in die afdeling moeite met het halen van dat niveau, terwijl het bij de A2 vaak vanzelf lijkt te gaan. 'Aan het begin van het seizoen merk je dat ze moeten wennen aan de fysieke tegenstand, maar na enkele wedstrijden is dat ook over.' Naast de ongeslagen status behaalde de A2 nog een mijlpaal. De ploeg maakte 104 doelpunten en kreeg er slechts zestien tegen en daarmee is een door De Groot in het vooruitzicht gestelde premie verdiend. 'Ik maak altijd de grap dat zij een auto krijgen als zij er meer dan honderd in schieten. In de laatste wedstrijd tegen Go Ahead stond de teller nog op 97. Na de 7-0 winst werd het target alsnog gehaald.' Volgend seizoen krijgt De Groot weer een bijna geheel nieuwe lichting voor zijn neus. Trots lopen de spelers van de A2 een ereronde door de ArenA. Zeven jongens maken de overstap naar het hoogste jeugdelftal. De rest blijft gezien hun leeftijd nog een jaar in de A2. Twee jongens gaan weg bij Ajax. Aanvoerder Karim Bridji is naar Go Ahead Eagles vertrokken en Chederick Kempenaar gaat zijn geluk beproeven bij Telstar. i lZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 109