Een verloren seizoen mw Soms ging het goed, soms ook slecht. De A1 kende een wisselvallig seizoen en moest uiteindelijk genoegen nemen met een derde plaats in de competitie. Voor het tweede jaar achtereen werd het vlaggenschip van de jeugdopleiding geen kampioen. Een eind van een seizoen betekent ook een evaluatie van de spelers. Zeker bij de Al is dit van enorm belang. Welke jongens krijgen een contract, welke spelers stromen door naar het tweede elftal of blijven nog een jaar bij de hoogste jeugdselectie en wie moet Ajax verlaten? Volgend seizoen speelt in ieder geval Didi Longuet in het tweede. De negentienjarige middenvelder tekende onlangs een tweejarig contract. De Braziliaanse wereldkampioen Fronio Walker gaat ook de selectie van Jan Olde Riekerink versterken, net als José Luis Valencia Murillo en Anthony Obodai. De Ghanees, die afkomstig is van Liberty Professionals FC, werd voor vijf jaar vastgelegd. Vijf spelers zullen volgend seizoen niet meer bij Ajax te zien zijn. Marcel Akerboom heeft het contract dat Ajax hem aangeboden heeft afgewezen en de verdediger draagt de komende vijf jaar het shirt van Fortuna Sittard. Ook Regilio O'Niel ging niet in op de aanbieding van Ajax. De achttienjarige tekende voor vier door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst jaar bij het AZ van Gerard van der Lem. O'Niel speelt in Alkmaar met tweede- elftalspeler Jeroen Ketting, die een tweejarig contract kreeg bij AZ. Drie spelers moeten weg bij Ajax. Zij kregen geen aanbieding van de club. Een van hen is Erik Piket. Daarnaast laat Ajax ook beide keepers van de Al gaan, Tim Orlowski en Raoul Breinburg. Voor deze twee doelmannen komen de keeper van de A2, Maarten Stekelenburg, en de Belg Bram Verbist in de plaats. Verbist is de eerste Nederlands sprekende buitenlander die Ajax voor de jeugd contracteerde. Verbist komt van Germinal Beerschot Antwerpen. Rafael van der Vaart, Kiran Bechan, Kwame Quansah, Guillermo Graaven, Serginho Greene, Youssouf Fronio Walker in actie tegen FC Utrecht. De A1-junioren wonnen hun laatste competitiewedstrijd met 4-0. Hersi, Meivin Fleur en Gabriel Mofokeng (die pas sinds januari bij de Al zit) blijven nog een jaar bij het hoogste elftal. Bittere pil Voor leider Cas Harms was het verschil tussen vorig seizoen en dit voetbaljaar niet zo groot. Vorig seizoen vond hij de overgang wel enorm. Twee jaar geleden was de Al nog een heel goede selectie. De ploeg werd ongeslagen kampioen en stond in vijf finales op internationale toernooien. Maar dit voetbaljaar ging het net als het vorige niet geweldig met het hoogste jeugdelftal. Het werd opnieuw niet het seizoen waar iedereen op hoopte. Na een eerste plaats op het toernooi van Terborg en winst bij het sterk bezette internationale Groningen- toernooi ging het alleen maar minder naarmate het seizoen vorderde. Harms: 'We hebben onnodige nederlagen geleden waardoor we opnieuw naast het kampioenschap gegrepen hebben.' Het grootste dieptepunt vindt Harms het verlies van Fortuna Sittard in de strijd om de beker. 'Vooral in de manier waarop dat gebeurd is, ben ik heel erg teleurgesteld en dat geldt ook voor John. Als we nog een prijs hadden kunnen pakken dit seizoen, was het de beker geweest. De spelers hadden er alles aan moeten doen om dit te bewerkstelligen.' De ploeg was een dag tevoren al richting Limburg afgereisd. In het kader van de zogeheten teambuilding ging de selectie karten bij Jos Verstappen. De volgende dag mochten de spelers tot half tien uitslapen. Niets stond een goed resultaat in de weg, maar de mannen van Van 't Schip verloren met 3-1. Daarmee was alle hoop op een prijs de grond ingeboord en dat was voor Harms een bittere pil. 'Daardoor is het seizoen verloren gegaan. Aan talent geen gebrek, wel aan instelling.' 108 AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 108