tweede hoog. 'Dat maakt het wel gemakkelijker,' vervolgt de fragiele rechterspits. 'Tijdens de wedstrijd communiceren we dan ook vaak in het Nigeriaans. We spreken de taal van dezelfde stam. Dat is wel zo gemakkelijk.' 'Nigerianen spelen "for the love of the game". Voetbal wordt in mijn land beleefd als een religie, vergelijkbaar met Ikedia zich in Nederland vestigde, ontstond een hechte band tussen de spelers. 'Bonaventure heeft me hier wat wegwijs gemaakt. Hij is naast een goed mens ook een geweldige vriend. And very easy going.' Een ander maatje luistert naar de naam Christopher Kanu, zijn ploeggenoot in Ajax 2. Aangezien het jongere broertje van Nwankwo als rechtsback opereert, is het Nigeria-gehalte op de rechterflank van het hoe men in Italië en Spanje tegenover het spel staat' Spelopvatting Na een jaartje Amsterdam is Ikedia op een aantal gebieden al aardig ingeburgerd, in die zin dat hij de Nederlanders en hunsamenleving begint te doorgronden. Zo blijkt de spelopvatting van Nigeriaanse voetballers en hun collega's in Nederland nogal te verschillen. Ikedia: 'Nigerianen spelen for the love of the game. Voetbal wordt in mijn land beleefd als een religie, vergelijkbaar met hoe men in Italië en Spanje tegenover het spel staat. In Nederland gaat het er vaak plichtmatiger aan toe.' Een karaktereigenschap, zo vervolgt hij docerend, die je terugziet in de gehele Nederlandse samenleving. Nagenoeg alles is prima geregeld en wordt stipt en correct uitgevoerd. 'Heel koel allemaal.' Sinds Koninginnedag weet hij dat de Nederlanders ten minste één dag in het jaar nemen waarop opeens wel alles kan. 'Vreemd om al dat oranje en al die feestende Nederlanders bij elkaar te zien. Raar, maar wel fantastisch.' De droom ooit naar een wat beleving en klimaat betreft warmer voetballand te verkassen blijkt aanwezig. Na een mooi en succesvol verblijf bij Ajax hoopt hij stiekem op een plekje bij AC Milan, Barcelona of Real Madrid. Inter Milan kan zijn goedkeuring eventueel ook wegdragen. Kieskeurig? 'Het voetbal, de fans en volle stadions doen me denken aan Nigeria. Maar eerst hoop ik zo snel mogelijk een permanente stek in Ajax 1 te veroveren. Dat moet de volgende stap in mijn carrière zijn. Wat de toekomst me daarna brengt, zie ik wel!' Kalou hebben meer overeenkomsten dan de feiten dat ze in de aanval staan geposteerd en van Afrikaanse makelij zijn. Beide spelers speelden voor ze de sprong naar Europa maakten bij ASEC Mimosas, de club uit Ivoorkust die in 1998 het Afrikaanse equivalent van de Champions League won. Toch speelde het koppel bij de Afrikaanse topclub nooit samen in een elftal. De dag waarop Ikedia het Nigeriaanse Insurance FC of Benin verruilde voor het meer aansprekende en prestigieuze Mimosas werd Kalou getransfereerd naar Feyenoord. Sinds ook AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 106