uitgeroepen worden tot een van de beste spelers van het toernooi was al mooi. Toen alles met Ajax rond kwam en ik echt naar Europa kon, was ik pas echt heel gelukkig. Finidi George en Nwankwo Kanu hebben ervoor gezorgd dat iedere voetballer in Nigeria ervan droomt ooit bij Ajax te mogen spelen.' Hoogtepunt Relatief kort na de ondertekening van zijn vijfjarige contract in juli kwam hij weer een belangrijke stap dichter bij de voltooiing van zijn missie. In de uitwedstrijd tegen AZ (1-2) maakte de jongeling zijn debuut in het eerste elftal van zijn club. Een hoogtepunt in zijn carrière, geeft hij zelf grif toe. Een memorabel moment dat zijn vervolg kreeg tegen PSV. Ook de confrontatie in Eindhoven met PSV ging niet aan hem voorbij: ook daar werden hem kostbare speelminuten gegund. Ongeacht de uitslag een nieuwe mijlpaal. 'Ieder keer dat ik bij het eerste wordt betrokken, is nog steeds fantastisch. Of het nu een invalbeurt betreft of een trainingskamp.' Over memorabele momenten gesproken: de olympische kwalificatie die Jong Nigeria dit seizoen realiseerde, verdient dat predikaat dubbel en dwars. De cruciale vierde treffer die Ikedia in de beslissende kwalificatiewedstrijd tegen Zimbabwe scoorde, verzekerde de regerend olympisch kampioen van deelname en de mogelijkheid de in 1996 behaalde titel te verdedigen. Ruim 35.000 toeschouwer waren getuige van de 4-0 overwinning van Nigeria. Een marge die volstond om de koploper te onttronen en de blik op Sydney te mogen richten. Met dank aan de Ajacied. 'De trainingen van Jo Bonfrère hebben daar zeker evenveel aan bijgedragen,' laat de speler bescheiden weten. 'Hij bezit de kwaliteit spelers en een elftal echt beter te kunnen maken. Hij traint serieus en geeft goede tips en informatie. Net als van mister Bruins Slot heb ik ook van hem veel geleerd.' Kalou Naast zijn landgenoten Finidi en Kanu leerde hij ook Feyenoorder Bonaventure Kalou in de loop der jaren goed kennen. Ikedia en de uit Ivoorkust afkomstige 105

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 105