it H 'Iedere Nigeriaanse voetballer ervan ooit bij Ajax te mogen s Voetbal is religie voor AfJAK 2 c Naast de kleinste (slechts 1.66 meter) heeft de AFC Ajax ook de bes de meest aandoenlijke speler in de KPN Telecompetitie. Pius Ikedia kwalificaties in zich verenigd. Ikedia; Nigeriaan van geboorte en voe overtuiging. Klein van formaat, maar groots in zijn daden. De rechts| vastbesloten zijn missie, uitgroeien tot de meest geliefde voetballer tot een goed einde te brengen. En dat mag iedereen weten. De avond van het interview is tevens de avond waarop de reserves van Ajax en Sparta elkaar treffen. Een wedstrijd die, zo blijkt tijdens de wedstrijd, niet op 'zijn' avond wordt gespeeld. De ene avond lukt alles, deze maandag zit het Ikedia allerminst mee. Voetballen kan hij, maar vanavond even niet. Trainer Tonny Bruins Slot verlost de aanvaller uit zijn lijden door hem een kwartier voor het einde van de wedstrijd te wisselen. Nog erger: zijn twee koppen grotere tegenstander kan na het duel bij wijze van spreken onbezweet de spelersbus in richting Rotterdam. Om chagrijnig van te worden. Alsof er geen wedstrijd is gespeeld schuift hij met een olijke blik aan voor het gesprek. De ogen twinkelen de volle kantine van de Toekomst in. Iedere bekende ontvangt een gulle lach of wordt in geluid en gebaar welkom geheten dan wel vaarwel gezegd. De wereld lijkt te bestaan uit medespelers, trainers, vrienden en vriendinnen. En o ja, daar horen de liefhebbende gastouders ook bij. Het bezorgt hem iets aandoenlijks. De kleine voetballer in de grote, boze voetbalwereld. 104 door Ronald Jonges foto's Louis van de Vuurst Toch weet de 19-jarige Pius exact wat hij wil en wat van hem wordt verwacht. De missie wordt als volgt omschreven: bereik de status van topvoetballer en keer op een dag als geslaagd en gevierd man terug naar Nigeria. In die volgorde. Gezegend met een bovenmodale dosis talent, is hij hard op weg de verwachtingen in te lossen. Het Wereldkampioenschap voor spelers onder de 20 jaar, gespeeld in mei 1999, gaf in dat opzicht een aardige indicatie van zijn mogelijkheden. Volgens de wereldvoetbalbond FIFA was Ikedia de op één na beste speler van het toernooi. Zowaar geen slechte prestatie. Zijn sterke optreden op het WK deden de beleidsbepalers in Amsterdam definitief besluiten de aanvaller te contracteren. 'Een mooi vervolg op een prima toernooi,' erkent Ikedia glimlachend. Officieel AJAX M A r. A 7 I M F I 11 M I 7000 'Finidi George en Nwankwo Kanu hebben ervoor gezorgd dat iedere voetballer in Nigeria ervan droomt ooit bij Ajax te mogen spelen'

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 104