Kevin Bobson staat op het punt een pass te versturen. Op de achtergrond kijkt Wamberto toe. Met snelle bewegingen probeert Christopher Kanu zijn tegenstander te passeren. INF JUNI 300(1 minuten rommelig waren, was het samenspel van Ajax redelijk. Aanvoerder Pascal Heije speelde een goede wedstrijd en ook de vertrekkende Marcel Akerboom was in vorm. In de rust werd Hersi vervangen door Dani en kwam Serge van den Ban in het veld voor Bogdan Lobont. Ook A-junior Kiran Bechan maakte zijn opwachting. Na ruim twintig minuten in de tweede helft kopte Michael Lamey Ajax naar 1-0 en vier minuten later was het Jeroen Ketting die de 2-0 eindstand op de borden zette. Met een overwinning op zak kon Ajax zich gaan opmaken voor de laatste competitiewedstrijd tegen PSV. Slotsom Terwijl de reserves van PSV, net als hun collega's van het eerste, al kampioen waren, reisde Ajax af naar Eindhoven. Op de Herdgang trof het onder andere een drietal spelers uit de Eindhovense A-selectie. Een van die drie was Ovidiu Stinga, die al in de eerste minuut van de wedstrijd de score opende. Didi Longuet bracht beide teams zeven minuten later weer op gelijke hoogte. De 1-1 veranderde niet meer en zodoende verlengde Ajax 2 zijn abonnement op gelijke spelen. Volgend seizoen zal Jan Olde Riekerink het schaduwelftal onder zijn hoede nemen. Tonny Bruins Slot zal worden ingezet op 'buitenlandse zaken'. Tegen Sparta kende Ajax een veelbelovende start. Na een goede pass van Daniël Cruz was het Pius Ikedia die Jason Culina in stelling bracht. De Australiër kwam vrij voor de keeper en bracht Ajax al in de tweede minuut op voorsprong. De openingstreffer bleek meteen het voornaamste wapenfeit van Ajax, want vanaf dat moment was het vooral Sparta dat goed in de wedstrijd zat. Ruim een kwartier voor de rust ging Ajax-goalie Didulica in de fout. De Spartanen verzilverden de geboden mogelijkheid zonder moeite. Direct na de rust leed Mitchell Piqué balverlies en kwam Ajax op een 2-1 achterstand. De man die aan de basis stond van Ajax' eerste doelpunt deed vlak voor tijd weer van zich spreken. Het was Daniël Cruz die Ajax uiteindelijk toch nog aan een gelijkspel hielp. Inhaalwedstrijd Op een donderdagmiddag trad Ajax aan in Alkmaar voor het uitgestelde duel tegen AZ. De eerste opvallende actie van de wedstrijd kwam op naam van doelman Lobont, die met een uitgooi over de middenlijn een mooie pass verzorgde. Het meeste gevaar kwam in de eerste helft van Pius Ikedia. De snelle Nigeriaan liet zijn directe tegenstander keer op keer achter zich, maar wist geen goede voorzet te geven. Hoewel de eerste vijfenveertig

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 102