AfJAK 2 Een abonneme op gelijke spel De slotperiode van het seizoen werd voor Ajax 2 vooral gekenmerkt door gelijke spelen. Van de laatste vijf competitieduels werden er slechts twee in winst omgezet. Net als de collega's van de hoofdmacht moest ook het schaduwelftal van Tonny Bruins Slot de titel aan PSV laten. jjiissen alle competitiebedrijven door Speelde Ajax op 10 april een vriendschappelijk duel tegen het Finse ifinter- Door het ongewone aanvangstijdstip (het duel begon 11.30 uur) arriveerde de scheidsrechter te laat. Hans Westerhof nam daarop even de honneurs waar. Onder leiding van Stanley Menzo en versterkt met onder anderen Tim de Cler, John O'Brien en Wamberto was het klasseverschil al direct duidelijk zichtbaar. De Finnen werden met 6-0 verslagen en door Nona Oerlemans foto's Louis van de Vuurst Wamberto nam twee treffers voor zijn rekening. Vier dagen later moesten de reserves voor de competitie aan de bak tegen FC Twente. De ploeg uit Enschede was Ajax inmiddels gepasseerd op de ranglijst, dus een overwinning was noodzakelijk om de runner-up in het zicht te houden. Na tien minuten zette aanvoerder Pascal Heije de openingstreffer op de borden en niet veel later was het Dani die de score voor Ajax verdubbelde. De Portugees verzilverde een toegekende penalty. Ondanks kansen voor Babangida, Ikedia, Culina en Longuet bleef de 2-0 gehandhaafd. Door de overwinning steeg Ajax naar de vierde plaats van de ranglijst, achter FC Utrecht, PSV en FC Twente. Stijgende lijn doorbroken Ook voor Ajax' volgende competitiewedstrijd was de Toekomst het Aaron Mokoena in een kopduel met een Groningse opponent. AIAV Mir A7IMF III Ml -> n n n Jason Culina probeert zijn bewaker van het lijf te houden. decor. Ditmaal was FC Groningen de tegenstander. In de eerste helft had Ajax het beste van het spel. Door het vele balbezit en het hoge tempo werden diverse kansen gecreëerd. De meeste aanvallen strandden echter op de Groningse defensie, die veel overtredingen nodig had om Ajax af te stoppen. Wegens noodweer werd het duel ruim een kwartier stilgelegd en toen beide ploegen het veld betraden om de eerste helft te voltooien, was het al snel Wamberto die Ajax op voorsprong zette. Ook in de tweede helft waren de weersomstandigheden korte tijd spelbreker. Dit keer was het echter FC Groningen dat na de hervatting het spel naar zich toetrok. Verdedigers Aaron Mokoena en Christopher Kanu waren inmiddels gewisseld en de Groningers rukten steeds gevaarlijker op richting het doel van Lobont. Aanvankelijk wist de

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 100