Jaap Ellerbroek bij de schmink voor de revue, waar hij onder andere Rinus Michels speelde. Na de wedstrijd Ajax - AZ worden vijf jonge spelers gepresenteerd. Van links naar rechts: Verbiest, Longuet (voetbalnaam Didi), Van der Vaart, Obodai en Mofokeng. uitwedstrijd tegen OSV winnen de D1-junioren met 2-0. Met 48 punten uit 17 wedstrijden kunnen zij niet meer worden achterhaald. In Lagos wint het Nigeriaanse team met 4-0 van Zimbabwe. Door de vierde treffer, die op naam komt van Ajacied Pius Ikedia, plaats het elftal zich voor de Olympische Spelen in Sydney. Zondag 26 maart Met Hans Westerhof op de bank als interim-coach wint Ajax in eigen huis met 5-2 van NEC. Na langdurig blessureleed maken Witschge en Arveladze hun rentree. Jongeling Pascal Heije debuteert als invaller voor Aron Winter. Maandag 27 maart Co Adriaanse wordt benoemd tot opvolger van Jan Wouters. Per 1 juli aanstaande is hij voor drie jaar aan de club verbonden. Hoewel het nieuws officieel pas om 20.00 uur bekend wordt gemaakt, meldt Richard Witschge het onbewust al een uur eerder in het AT5-programma 'Godenzonen'. Dinsdag 28 maart Zoals al eerder werd gespeculeerd, wordt FC Den Bosch - Ajax opnieuw verboden. Een nieuwe datum voor het duel is nog niet bekend. Vrijdag 31 maart In Kerkrade verliest Ajax met 3-0 van Roda JC. Het is de derde keer dit seizoen dat de Limburgse formatie Ajax verslaat. Dinsdag 4 april Voor de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax wordt voor de derde keer een nieuwe datum vastgesteld. De KNVB wil het treffen op woensdag 12 april laten plaatsvinden, maar Ajax is het daar niet mee eens. De definitieve datum wordt uiteindelijk bepaald op woensdag 19 april. Het duel begint dan om 18.00 uur. Rafael van der Vaart tekent een zesjarig contract bij Ajax. de verbintenis van de zeventienjarige A-junior gaat op 1 juli in. Woensdag 5 april Johan Cruijff wil niet meer fungeren als adviseur van Ajax, zo schrijft hij in zijn column in Voetbal International. Cruijff is boos omdat Ajax zijn adviezen negeert. Donderdag 6 april De berichten dat Ajax en Johan Cruijff geen contact meer met elkaar hebben, worden door Ajax tegengesproken. Voorzitter Michael van Praag zegt een goed gesprek met Cruijff te hebben gehad. Vrijdag 7 april Nikos Machlas blijkt de voorste kruisband van zijn linkerknie te hebben gescheurd. In een ziekenhuis in Athene wordt de Griek geopereerd. De revalidatie zal naar verwachting ongeveer vijf maanden in beslag nemen. Zondag 9 april In eigen huis wint Ajax met 3-2 van Sparta. Arveladze, Laudrup en Verlaat tekenen voor de Amsterdamse doelpunten. Sparta eindigt het duel met slechts negen man, nadat twee spelers met rood (beiden 2x geel) van het veld zijn gestuurd. De collecte voor Bobby Haarms, aangekondigd door de Onafhankelijke Fanclub Ajax, gaat niet door. De suppporters zullen nu gaan collecteren bij de thuiswedstrijd tegen AZ op 16 april. Maandag 10 april Op de Toekomst speelt Ajax 2 een vriendschappelijk duel tegen het Finse FC Inter. Omdat de arbiter te laat arriveert, neemt Hans Westerhof even de honneurs waar. Onder leiding van Stanley Menzo en versterkt met John O'Brien, Wamberto en Tim de Cler winnen de reserves met 6-0. Onder de noemer Ajax Internationaal komen door de club gescoutte talenten uit de hele wereld voor het eerst bijeen op de Toekomst. Buiten deze groep heeft Ajax bovendien twee jonge Finnen te gast voor een stageweek. Ossi Martikainen (17 jaar) en Mika Vayrynen (18 jaar) gaan meetrainen bij de A1. In de Amsterdamse RAI gaat Ajax' 'Musivue' in première. Onder het toeziend oog van spelers, bestuur en personeel brengt het, eveneens uit personeels- en bestuursleden bestaande, amateurgezelschap maanden hard oefenen in de praktijk. Freek de Jonge fungeert als 'mystery guest'. De 'Musivue' wordt drie achtereenvolgende avonden opgevoerd. Woensdag 12 april De organisatoren van de demonstratie tegen de combiregeling gaan het verbod van burgemeester Rombouts aanvechten. Middels een kort geding willen zij alsnog toestemming krijgen voor de demonstratie. Zondag 16 april In de Amsterdam ArenA wordt het AZ van Gerard van der Lem met 4-1 verslagen. Ex-Ajacied John Bosman zet de gasten op voorsprong en de Amsterdamse doelpunten komen op naam van Arveladze (2x), Gronkjasr en Winter. Richard Witschge wordt met twee gele kaarten van het veld gestuurd. Het verbale commentaar dat een deel van het Ajax- publiek daarop laat volgen, doen scheidsrechter Van Egmond besluiten de wedstrijd even stil te leggen. 76 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 76