Scheidsrechter Dick van Egmond legt de ontmoeting tussen Ajax en AZ stil na beledigende spreekkoren van een deel van het Ajax- publiek. Hans Westerhof weet het niet meer. Met het tegen FC Den Bosch vertoonde spel dreven zijn spelers hem tot wanhoop. Foto's: Louis van de Vuurst Maar de regie is in puike handen en Johan Boskamp is tevreden. Als nu iedere deelnemer maar moeite doet, haar of zijn rol goed uit het hoofd te leren, en precies op tijd op de repetities verschijnt, komt alles puik in orde. De repetities beginnen precies om acht uur dames en heren, en geen minuut later. We kregen nu reeds diverse verzoeken om eens een kijkje te mogen nemen bij de repetities, maar hiertegen moeten we natuurlijk bezwaar maken. Niet boos worden, Ajacieden, verbod is verbod. We hebben nog maar drie maanden voor ons, de tijd vliegt, en ook voor U is het veel interessanter, wanneer U deze revue in volle pracht en praal kan zien.' De Ajacieden die hebben meegedaan aan de revue anno 2000 zullen hierin veel herkennen. Het viel de 21 dames en 13 heren uit de Ajax-familie niet mee om zes maanden lang op avonden en middagen te repeteren voor de revue onder de titel 'Een juichtoon dav're langs de velden', de eerste zin van het officiële clublied van Ajax. Het resultaat was er echter wel naar en dat zal veel hebben vergoed. Het werd deze keer niet zomaar een revue, maar een zogeheten 'Musivue'. Op 10 april kreeg de totaal uitverkochte zaal van de Amsterdamse RAI een spiegel voorgehouden. In zang, dans en sketches kwam de hele club op kritische, cynische en humoristische wijze aan bod. De manier waarop oogstte veel bewondering, want de amateurs speelden, zongen en dansten alsof zij professionals waren. De bravoure waarmee deze Ajacieden op het toneel stonden, was heerlijk om te zien. Drie avonden lang kon iedereen van de uitvoering genieten en wie het niet heeft meegemaakt, heeft dan ook echt wat gemist. Het waren allemaal topartiesten die speelden of ze nooit iets anders gedaan hadden. Nooit hebben we ons gerealiseerd dat de club zo veel zang-, acteer- en danstalent in huis had. De 'Musivue' was een herkenbaar geheel, waarbij vooral de humor niet werd geschuwd. Het was een aaneenschakeling van lach, genot, bewondering en soms zelfs een traantje van ontroering. Regisseur Fred Florusse heeft kans gezien in korte tijd een professioneel geheel neer te zetten. De groep uiterst gemotiveerde en getalenteerde Ajacieden heeft de club iets moois bezorgd en wij zijn hen daar erg dankbaar voor. Wanvertoning Na de wedstrijd tegen AZ, waarin Ajax eindelijk wat strijdlust aan de dag legde, hoopte men op een vervolg van deze stijgende lijn. De, al enige malen uitgestelde, wedstrijd tegen FC Den Bosch zou een mooie gelegenheid zijn het puntentotaal op te schroeven. Bovendien zou er dan afstand genomen kunnen worden van Feyenoord en Vitesse, bij wie Ajax ook nog op bezoek moest. De gedachte dat Ajax zijn kans zou pakken, bleek echter ijdele hoop. Alles wat maar fout kon gaan, ging ook fout in Den Bosch. Door blessures (Dani, Laudrup, Machlas) en schorsingen (Verlaat, Witschge) was de trainer genoodzaakt zeer jeugdige spelers aan de selectie toe te voegen. Zelfs jongeling Rafael van der Vaart, die net een week eerder een contract had getekend, maakte zijn debuut in de basis. Volgens statistici is hij de op vier na jongste debutant in het eerste elftal van Ajax. Seedorf, Vanenburg en Richard Witschge waren nog jonger bij hun debuut, maar het talent uit Heemskerk blijft spelers als Cruyff en van Basten voor. Jeugdspeler Aaron Mokoena werd in de basiself opgenomen en ook de achttienjarige Abubakari Yakubu maakte nog in de eerste helft zijn opwachting. De ploeg bakte er maar weinig van en dat bracht Hans Westerhof tot grote wanhoop. Hij kon het spel van zijn ploeg niet meer aanzien en liep zelfs het veld in om de spelers tot actie te manen. 'Er is slecht gevoetbald,' verklaarde de trainer. 'We kwamen overal te laat, waren niet alert, het was Ajax onwaardig.' Dat de ploeg maar niet wakker wilde worden, was gek. Temeer daar de bal al na twee minuten achter Fred Grim lag. Het deed Ajax kennelijk niets en FC Den Bosch kreeg zelfs nog alle kansen om de voorsprong te vergroten. Wonder boven wonder lukte dat niet en mocht Ajax de handen dichtknijpen dat Richard Knopper de stand in blessuretijd nog op 1-1 bracht. Met nog een zwaar programma in het vooruitzicht zal het voor Ajax nog een hele klus worden om zich te plaatsen voor de Champions League. 72 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 72