zelfs twee rode prenten en moest de wedstrijd zodoende met negen man beëindigen. Het was teleurstellend dat Ajax daar nauwelijks van kon profiteren. Na een veelbelovend begin, met een vroege treffer van Shota Arveladze, kwam Ajax zelfs op een 2-1 achterstand. Frank Verlaat zorgde voor de gelijkmaker en Brian Laudrup werd matchwinner toen hij een toegekende strafschop verzilverde. Het fluitconcert na afloop zei alles over de kwaliteit van het door Ajax vertoonde spel. Opleving Na de thuiswedstrijd tegen Sparta moest Ajax in Amsterdam opnieuw aan het werk. Ondanks alles was de club nog in de race voor Europees voetbal en misschien zelfs wel deelname aan de Champions League. De drukte rondom de tweede plaats had een aantal concurrenten kennelijk zenuwachtig gemaakt en Ajax zou daarvan kunnen profiteren. De ploeg moest dan wel zijn eigen wedstrijden winnen en het duel tegen AZ op 16 maart was daarom belangrijk. De Alkmaarders van Gerard van der Lem hadden een goede periode achter de rug en waren Ajax inmiddels aardig genaderd. In de ArenA begonnen beide ploegen aanvankelijk niet goed. Lange tijd bleef het 0-0, maar vlak voor de rust kopte John Bosman de gasten op Fntn- I nuis van Hp Vuuixt Foto: Yvonne Witte Met zijn verzilverde penalty zorgde Brian Laudrup voor de overwinning op Sparta. Jan Olde Riekerink, 'mystery guest' Freek de Jonge en Joop Leeuwendaal bij de repetities voor Ajax' 'Musivue'. voorsprong. In blessuretijd was het echter Shota Arveladze die attent reageerde op een foutje van Moens en Ajax zodoende langszij bracht. De tweede helft werd meer opwindend en dat kwam mede doordat de scheidsrechter erg gul was met zijn kaarten. Richard Witschge kon zelfs gaan douchen nadat hij voor de tweede maal met geel was bestraft. Na deze uitsluiting kwam de strijd in de ploeg en liet Ajax zien dat je ook met tien man kunt presteren. Een deel van het publiek was het echter nog steeds niet eens met de uitsluiting. De spreekkoren die daarop volgden, waren dusdanig beledigend dat de scheidsrechter zich genoodzaakt zag de wedstrijd voor enige minuten te staken. Na de onderbreking, waarbij Hans Westerhof nog wat aanpassingen kon aanbrengen, lukte het via Shota Arveladze op voorsprong te komen. Paal en lat voorkwamen vervolgens een tegendoelpunt en daarna schreef Jesper Gronkjaer het mooiste doelpunt op zijn naam. Vanaf de linkerkant krulde de Deen de bal in de rechterbovenhoek en daarmee besliste hij de wedstrijd. Op aangeven van invaller Kanu zette Aron Winter vervolgens de 4-1 op de borden. 'Het was voor ons beter geweest als Ajax met elf man was blijven spelen,' vond Gerard van der Lem. 'Bij 2-1 kreeg ik wel een goed gevoel,' aldus Hans Westerhof. 'Ik dacht, nou, er moeten rare dingen gebeuren, wil die bal er aan de andere kant nog ingaan.' Na afloop presenteerde Ajax vijf jonge talenten. Rafael van der Vaart (17), Didi Longuet (19), Gabriel Mofokeng (18) en Anthony Obodai (17) zetten hun handtekening onder een langdurige verbintenis. Keeper Bram Verbiest (17) zal binnenkort zijn contract ondertekenen. Voorlopig zullen de jongelingen nog uitkomen in de Al van Johnny van 't Schip. AAusivue "Tric-Trac"schreef het al in het clubblad van november 1949: 'Er komt nu wat schot in onze revue, die we op 17, 18, 19 en 20 maart a.s. gaan opvoeren. Zang en dans moeten natuurlijk samengaan en het instuderen vergt nu eenmaal een zee van tijd. Het valt niet mee om van gewone Ajacieden, acteurs en actrices te maken. AJAX MAGAZINE MEI 2000 71

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 71