Mail® Foto: Yvonne Witte wedstrijd tegen FC Twente kwam Ajax tot diezelfde conclusie en Hans Westerhof werd bereid gevonden om de plaats van jan Wouters tot het eind van het seizoen in te nemen. Bestuurslid Hennie Henrichs toonde zich solidair met Wouters en besloot zijn bestuursfunctie na elf jaar neer te leggen. Een week na de wisseling van de wacht werd Co Adriaanse aangesteld als nieuwe trainer. Met voormalig Ajax-speler Peter Boeve als assistent zal hij Hans Westerhof, die naar Willem II verhuist, aan het eind van het seizoen aflossen. Hans Westerhof bezigde klare taal tijdens zijn presentatie aan de pers. 'Ik stond hier ook niet bepaald om te springen, maar meer dan mijn stinkende best kan ik niet doen,' aldus de ad-interim. Zijn besluit om de tijdelijke functie toch op zich te nemen, volgde na een gesprek met Jan Wouters die alle begrip toonde voor de situatie. Westerhof zei verder over zijn beslissing: 'Ik zie nu al aankomen dat het moeilijk wordt, maar ik doe het op mijn manier en kan alleen maar hopen dat dat de juiste is.' Over het spelsysteem liet Westerhof geen twijfel bestaan. De resterende negen Met een verwoestend schot had ook Jesper Gronkjaer zijn aandeel in de 5-2 overwinning op NEC. wedstrijden zou hij spelen in het echte Ajax-systeem, met buitenspelers en een inschuivende laatste man, ongeacht de resultaten. En zo sprak Hans Westerhof klare taal. In de Amsterdam ArenA begon Hans Westerhof aan zijn eerste grote klus. NEC kwam op bezoek en iedereen was benieuwd hoe het Ajax na Jan Wouters zou vergaan. Met Richard Witschge weer in de ploeg en Shota Arveladze op de bank bleek de tegenstand zwaarder dan verwacht. Na een half uur spelen keek Ajax zelfs tegen een achterstand aan, maar gelukkig zorgde Brian Laudrup snel voor de gelijkmaker. Door fouten in de defensie kwam NEC vlak voor de rust opnieuw op voorsprong, dus was het allerminst zeker wat de tweede helft zou brengen. Na de rust ging het Ajax beter af. Nikos Machlas scoorde niet alleen de gelijkmaker, maar produceerde even later ook het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Nadat Jesper Gronkjaer Ajax met een verwoestend schot op 3-2 had gebracht, krulde de Griek de bal schitterend in de kruising. Vrijwel direct daarna viel Machlas gebleseerd uit met een, naar later bleek, vervelende en langdurige blessure. Vlak voor het einde van de wedstrijd bracht Richard Knopper Ajax nog op 5-2, maar het commentaar van Hans Westerhof na afloop was voorzichtig: 'Laat ik maar zeggen dat een 5-2 overwinning op NEC een prima scenario is.' Dure punten Mede door puntverlies van de concurrentie kwam een hogere positie op de ranglijst weer binnen bereik. Dat Ajax zich nog maar weinig kon permitteren, was inmiddels wel duidelijk. Met de uitwedstrijd tegen Roda JC voor de boeg had Hans Westerhof bijna een week de tijd om zijn spelers ervan te doordringen dat er geknokt moest worden voor de punten. Ajax had dit seizoen immers al twee keer Gronkjaer en Van Halst druipen af na de teleurstellende nederlaag in Kerkrade. eerder van de ploeg uit Kerkrade verloren, dus nu was het tijd om de rollen om te draaien. Ajax begon goed, maar wist niet tot scoren te komen. De thuisploeg slaagde daar wel in en gedurende de wedstrijd voerde Roda JC de score op tot 3-0. Ajax moest met lege handen huiswaarts keren en na een dergelijke nederlaag is dat een lange reis. 'Ik heb er geen woorden voor,' mompelde Bobby Haarms na afloop en Ajax was weer terug bij af. De ontmoeting tegen FC Den Bosch was ondertussen weer eens uitgesteld. Na enig geharrewar was het duel uiteindelijk vastgesteld op 19 april en zodoende speelde Ajax eerst thuis tegen Sparta. De Rotterdammers stonden inmiddels veilig in de competitie en konden zich ontspannen voorbereiden op het duel. Ajax moest er natuurlijk voor zorgen dat de punten in Amsterdam zouden blijven. Dat lukte, maar de manier waarop liet te wensen over. Het werd zelfs een bizar duel met veel, niet geheel onterechte, gele kaarten aan Sparta-zijde. De ploeg kreeg Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 69