Voorafgaand aan dit 'nieuwe jaar' was er een diner en een avondvullend programma. De saamhorigheid van de familie werd gesymboliseerd door de kluwen rode en witte wol die men elkaar toewierp. Hierdoor leek iedereen met elkaar te zijn verbonden. In vogelvlucht werd de historie vervolgens besproken. Legendarische videofragmenten werden afgewisseld met gesprekken onder leiding van spreekstalmeester Kees Jansma. Hij gaf het woord aan diverse trainers en spelers van weleer. Rinus Michels vertelde over zijn beginperiode als trainer, Klaas Nuninga zei dat hij veel van Michels had geleerd en Sjaak Swart erkende dat hij het heus wel eens moeilijk had onder Michels, maar dat 'de humor bleef. Wim Schoevaart lepelde moeiteloos het kampioenselftal van 1918 op, Cor v.d. Hart verhaalde over zijn vertrek bij Ajax en Bobby Haarms omschreef het Ajax-gevoel als 'een wederzijdse liefde die nooit verdwijnt'. Tussen alle bedrijven door werd een aantal Ajacieden op deze avond onderscheiden vanwege hun bijzondere prestaties voor de club. Rinus Michels werd benoemd tot erelid en ook jeugdleiders Cor van der Eyden en Teun Boogaard en wedstrijdsecretarissen Wim Heisterkamp en Leo van Wijk werden geëerd wegens hun langdurige inzet. Zij kregen allen het predikaat Lid van Verdienste opgespeld door voorzitter Van Praag. Inmiddels liep de klok langzaam richting middernacht, het moment waarop Ajax daadwerkelijk honderd zou worden. Nadat iedereen zich had verzameld, kon even voor twaalven het aftellen beginnen. Onder het genot van champagne, oliebollen en appelflappen begon klokslag twaalf uur het vuurwerk, de muziek en alles wat bij een jaarwisseling hoort. Het echte feest kon beginnen en iedereen schudde elkaar de hand en feliciteerde elkaar met de club. Nieuwjaarsconcert Natuurlijk is er na een oudejaarsavond een nieuwjaarsdag en traditioneel hoort daar een nieuwjaarsconcert bij. Op 18 maart kregen 2000 Ajacieden en genodigden een prachtig nieuwjaarsconcert voorgeschoteld in het Concertgebouw in Amsterdam. Onder leiding van dirigent Hartmut Foto's: Louis van de Vuurst Ook aanvoerder Aron Winter kon Ajax niet behoeden voor de nederlaag. Een tevreden Co Adriaanse werpt een blik in de camera nadat hij zojuist zijn contract heeft ondertekend. Haenchen speelde het Nederlands Philharmonisch Orkest populaire en klassieke werken van Strauss, Verdi, Puccini en Mascagni. De zang werd verzorgd door sopraan Eva Batori, tenor Hubert Delamboye en het Nederlands Concert Koor. De stijlvolle gala-avond werd afgesloten met de klassieke uitvoering van 'We are the Champions' van Freddy Mercury. Onder een deken van rode en witte ballonnen zong de zaal uit volle borst mee. Sprekers waren er ook op deze muzikale avond. Uit handen van burgemeester Patijn ontving Michael van Praag de zilveren medaille van de stad Amsterdam; een blijk van waardering voor de inzet voor de stad. 'In elf jaar tijd heeft Michael van Praag Ajax in rustiger vaarwater en tot grotere hoogten weten te brengen. Als je Ajax zegt, zeg je Amsterdam. Als je Amsterdam zegt, zeg je Ajax,' aldus de burgemeester. Onze voorzitter nam de prijs graag in ontvangst 'maar wel namens alle andere collega's, want we hebben het samen gedaan.' KNVB-voorzitter Jeu Sprengers kon Ajax, de 40ste club in Nederland die 100 jaar bestaat, helaas niet verblijden met de titel 'Koninklijk', maar bood onze voorzitter wel een beeldje aan ter ere van de historische leeftijd die was bereikt. Na het concert ging het feest nog enkele uren door in de foyers van het Concertgebouw, waar diverse bandjes en muzikanten optraden. Er was voor ieder wat wils, maar het Amsterdamse lied genoot bij velen de voorkeur. Een [CAWU+ AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 65