support1 édflsni In het thuisduel tegen FC Twente trad de selectie aan in een authentiek tenue zonder shirtreclame. Samensteller Rob van Zoest overhandigt het eerste exemplaar van het jubileumboek aan Michael van Praag. Foto's: Louis van de Vuurst Fortuna Sittard dat eenentwintig onreglementaire acties op zijn naam kreeg. De thuisploeg toonde zich daarmee veel agressiever en wilskrachtiger en mocht daarom ook terecht de 2-0 overwinning koesteren. Na afloop had Jan Wouters uiteraard geen goed woord over voor de verrichtingen van zijn elftal: 'Ik had wel vijf spelers kunnen wisselen. Als we het spel opbouwen zoals wij doen, krijg je absoluut problemen. Als individuen en als team hebben we gefaald. Het had ook 3-0 of 4-0 kunnen zijn. Defensief zat het volledig verkeerd'. Drie kostbare punten gingen verloren en een tuimeling naar de vijfde plaats op de ranglijst was het gevolg. Overeenkomsten Inmiddels kwam 18 maart, de dag waarop Ajax honderd jaar zou bestaan, steeds dichterbij. Uit de boeken bleek dat het feestprogramma anno 2000 niet zo veel zou afwijken van het draaiboek van vijftig jaar geleden. Ook toen was er een jubileumcommissie die, onder leiding van toenmalig voorzitter Egeman, het plan opvatte om naast de gebruikelijke receptie een speciale clubavond te organiseren. De receptie van toen werd nu een concert en de clubavond een samenzijn in Aalsmeer. Wel werd er in 1950 een jubileumfilm (toen nog zonder geluid) gemaakt door Tinus Middendorp en ook verscheen er een nieuwe grammofoonplaat met het clublied. Vijftig jaar later staat er ook een film op het programma en in plaats van de grammofoonplaat zijn er nu de videoband met 100 jaar Ajax en het jubileumboek. De revue 'Ajax in het goud' was het feestelijk hoogtepunt van 1950. Onder regie van Johan Boskamp werd de revue tweemaal opgevoerd in het Amsterdamse Krasnapolsky. Nu, bijna een maand geleden, was de Amsterdamse RAI de plaats waar de 'Musivue' zou worden opgevoerd. Festiviteiten Meer dan een jaar is de Evenementencommissie, met Jan Buskermolen, Tom Mulder, Thijs Lindeman, Simone Freling, Floris Tholen en Wim Bohnen, bezig geweest alle festiviteiten perfect te organiseren. Dat alles inderdaad perfect is verlopen, is dan ook te danken aan deze clubmensen die een groot compliment verdienen voor hun inzet. De tussentijdse berichten over de voortgang van de organisatie beloofden al veel goeds en toen 18 maart dan eenmaal naderde, werd het erg spannend. Het programma zag er goed uit en beloofde een leuk, indrukwekkend en stijlvol eeuwfeest. Het begon bij de presentatie van de Ajax- tram en eindigde bij de 'Musivue', voor velen het absolute hoogtepunt van alle festiviteiten. De aftrap van Ajax' feestweekeinde was op 16 maart, toen in de remise van het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf de Ajax-tram werd gepresenteerd. Ook het GVB bestaat dit jaar honderd jaar en dat versterkte de band die uit het verleden stamt. Bij gesprekken over het stadion aan de middenweg is lijn 9 namelijk nog steeds een begrip. Zestig jaar lang bracht deze tram duizenden Ajacieden naar het stadion. De jubileumtram, lijn 20, werd onthuld door onze voorzitter en GVB- directeur Andre Testa. Op de achterzijde prijkt een prachtige foto van de huidige selectie en gedurende het jaar dat de tram door Amsterdam gaat rijden, zal het uiterlijk met enige regelmaat worden aangepast. De elf nog openstaande plekken zullen worden opgevuld door foto's van supporters die hun favoriete Ajax-moment in beeld hebben gebracht. Oud en nieuw Aan de vooravond van het honderdjarig bestaan vierde Ajax zijn oud en nieuw. In het Aalsmeerse ShowBizCity kwamen zo'n negenhonderd Ajacieden bijeen voor een gezellige avond met oliebollen, appelflappen, champagne en vuurwerk. AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 63