Kommer, kwel U&tiviUiten Het seizoen nadert z'n einde en Ajax zal daar niet om treuren. Zo veel leuks viel er namelijk niet te beleven binnen de lijnen. De magere prestaties van het elftal en het ontslag van Jan Wouters waren nou niet de meest gelukkige momenten van de afgelopen tijd. Buiten het voetbalveld ging het er heel wat gezelliger aan toe. Met onder andere het jubileum, het nieuwjaarsconcert, de 'Musivue' en het jubileumboek bouwde JBBF de Ajax-familie haar eigen feestje. €)p sportief gebjed is het jubileumjaar voor Ajax geen voorspoedig jaar gebleken en dat j|iad iedereen graag anders gezien. Een landstitel was bijvoorbeeld een mooie bekroning geweest op de festiviteiten. 1 lelaas heeft dat niet zo mogen zijn; de titel is inmiddels voor PSV. Eens te meer blijkt daaruit dat succes niet op bestelling leverbaar is. Het jubileum op zich staat natuurlijk los van de prestaties op het veld, dat bleek ook al in 1950. Toen Ajax zijn vijftigjarig bestaan vierde, werd slechts het afdelingskampioenschap behaald. De landstitel ging dat jaar naar Limburgia dat Ajax, thuis in Amsterdam, met 6-0 versloeg. Het was niet het eerste drama van het seizoen, want eerder al was er de legendarische wedstrijd in en tegen Heerenveen. Na een 5-1 voorsprong voor Ajax wisten de Friezen uiteindelijk toch nog met 6-5 te winnen; ze hebben het er nu nog over in Friesland. Ook dat jaar zal men bij Ajax niet in een jubelstemming zijn geweest. In de afgelopen periode stond men vooral stil bij honderd jaar Ajax en niet bij de resultaten van het moment. Na KRONIEK door Tijn Middendorp die vijftig jaar is het met Ajax trouwens ook weer goed gekomen, dus dat zal nu ook wel weer gebeuren. Lusteloos Alvorens Ajax zich in het feestgewoel kom mengen, moest er eerst nog gevoetbald worden. Na het gelijke spel in de uitwedstrijd tegen FC Twente waren de vooruitzichten op een goede eindklassering nog steeds aanwezig. De kansen op de titel waren inmiddels verkeken, maar een tweede plaats op de ranglijst lag nog binnen bereik. Na het duel in Enschede hoefde Ajax tien dagen niet in actie te komen en dus kon de ploeg zich goed voorbereiden op de resterende wedstrijden. Op woensdagavond 15 maart trof Ajax Fortuna Sittard. Iedereen was er inmiddels Onder een web van rood en wit wordt de Ajax-familie verenigd tijdens het feest in Aalsmeer. Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 60