MAGAZINE1 10 Man van momenten 28 Richard Witschge 125 Een Nederlandse trainer in Ghana 99 De teams van de Toekomst 46 Gerard van der Lem 13e jaargang nr. 7 mei 2000 Ajax Magazine verschijnt 9 keer per jaar (inclusief presentatiegids) Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp Telefoon: 023-563 54 34 Fax: 023-563 30 54 Website: www.temabv.nl. Productie: Albert Aandeweg Hoofdredacteur: Michel Sleutelberg Redactie: Raymond Bouwman, David Endt, Erol Erdogan, Marcelle van Hoof, Erik Somers (beeldredactie) Medewerkers aan dit nummer: Caret Berenschot, Jeroen van den Berg, Pauline Blom, Marco Bragonje, Thijs Damsma, Fred Florusse, Wim Heisterkamp, Ronald Jonges, Rick de Leeuw, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, llona Oerlemans, W.F. Schoevaart, Hennie Schuurman, Simone Tacx, Klaas Vos, Chris Willemsen, Frits Marnix Woudstra Fotografie: Tessa Posthuma de Boer, Wanda Tuerlinckx, Louis van de Vuurst, Yvonne Witte Vormgeving: Vriedesign/John de Vries Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst (Arveladze), Yvonne Witte (Revue) Lithografie: Luuk Divendal Repro Druk: Roto Smeets Utrecht Distributie: Aldipress Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman, Guus Lap Abonnementen: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u zich tot wederop zegging abonneren op Ajax Magazine. Een jaargang Ajax Magazine bestaat uit 9 nummers. Voor vragen is de abonnee service dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonneeservice is 023-5638681 Ajax Magazine verzamelband: Door het insturen van de antwoordkaart in dit magazine kunt u de Ajax Magazine verzamelband 1999-2000 bestellen. Het is bovendien mogelijk verzamelbanden van eerdere seizoenen te bestellen. Voor vragen kunt u bellen met de abonneeservice, dagelijks bereikbaar van 8.30 uur tot 10.00 uur. Het telefoonnummer van de abonnee service is 023-5638681 Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever 136 Ajax-fans zitten overal Liefhebber zijn van Amsterdams voetbal is geen exclusief Nederlandse aangelegenheid. Naast de 80.000 leden die de Supportersvereniging Ajax telt, lopen ei op deze aardbol nog aardig wat buitenlandse fans in de rondte. In België, Denemarken en zelfs Japan vind je fans. Ajax is en blijft tenslotte een wereldclub. Shota Arveladze is buiten het veld eigenlijk net als op het veld. Een man van momenten. Zo zit hij aan het begin van het interview wat vermoeid met zijn autosleutels te spelen, maar opeens veert hij op en begint hij openhartig te vertellen. Zo kennen we hem ook op het veld. Soms wat druilerig en half afwezig, maar even later ook de versnelling en die weergaloze actie. Hij is 'al' dertig jaar, maar op het veld is nog steeds diezelfde jeugdige brutaliteit te zien. Hakballetje daar, wippertje hier en lekkere passes over lange afstand. Voor Richard Witschge moet voetballen in de eerste plaats leuk zijn, al weet hij als ras-Ajacied dat winnen vóór alles gaat. Ooit speelde Marco Bragonje in de zaterdagafdeling van Ajax. Tegenwoordig is hij in Ghana werkzaam als jeugdtrainer. Voor Ajax Magazine beschreef hij zijn belevenissen tijdens de eerste maanden van zijn verblijf. 102 Fotoverslag Ajax 2 - FC Utrecht 2 104 Debuut Pascal Heije in Ajax 1 108 De Al investeert in nieuwe talenten 113 Uitslagen en standen jeugdelftallen 116 Laatste loodjes voor Zaterdag 1 121 Uitslagen en standen zaterdagelftallen Tevreden achterover leunend verhaalt Gerard van der Lem over het trainerschap bij AZ, de dag waarop hij als recalcitrant lastpostje werd verwijderd uit de jeugdopleiding van Ajax, de maatschappelijke normvervaging en de voetbalhelden van weleer. Verhalen die vergezeld worden door vrolijk kringelende sigarenrook. Domweg gelukkig... in de Alkmaarderhout. AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 4