'Ik vond dat Jan goede ideëen had, alleen werden die niet Wouters ook onder getraind heeft. Het had altijd met voetbal te maken. Dat is belangrijk.' 'Dat is met elke Amsterdammer zo. En misschien speelt dat hooghouden ook wel mee. Maar als zich die wedstrijdsituatie bij FC Zwolle had voorgedaan, had ik de bal ook hooggehouden. Misschien liep ik iets te lang door. Ik wilde het publiek vermaken, niet de tegenstander voor schut zetten.' Zou jij in Rotterdam over straat kunnen lopen 'Ik heb het nog nooit geprobeerd en zal het ook nooit doen.' Je bent al zo'n vijftien jaar bekend. Heb je dat nooit als een last ervaren? 'Soms wel, soms niet. Ik ben het vooral zo gewend. Als je ergens met een glas bier in je hand staat en je wordt gefotografeerd, ben je meteen dronken. Zo gaat dat in bepaalde bladen. En over bekenden wordt nou eenmaal meer geroddeld. Het zal me in ieder geval geen worst schelen als ik na mijn loopbaan in de anonimiteit terechtkom. Hoewel dat vast wel even wennen zal zijn.' Al enige plannen voor hierna? 'Lekker veel golfen. Ik houd ervan om af en toe lekker in mijn uppie te zijn, met stilte om me heen. Dat er eens niemand tegen je aan praat. Ik vind het heerlijk om met mijn hond lekker lang te wandelen in het park. Ik heb niet de behoefte om per se te gaan werken, nee. Ik heb nu mijn voetbal en voor de rest zie ik het wel.' Wat is voor jou een goede trainer? 'Naast het hebben van goede oefenstof moet een trainer mij ook de vrijheid geven. Ik had bij Bordeaux een trainer, Gernot Rohr, die had helemaal geen tactiek. Hij zei voor de wedstrijd "ga maar lekker voetballen en leef je uit". Dan speelde ik mijn beste wedstrijden, ik voelde me helemaal vrij. Een trainer moet een speler vertrouwen geven, niet meteen wisselen als het tegenzit.' Maar tegenwoordig met die grote selecties wordt er meer gewisseld dan ooit. 'Ik denk dat je aan twintig man genoeg hebt. Spelers zijn wel veel meer geblesseerd dan vroeger, soms zes of zeven tegelijk. Het voetbal gaat sneller, je traint harder en er staat meer druk op je; niet dat ik dat trouwens voel, hoor. En het veld in de ArenA is niet optimaal. Dat werkt allemaal door in het aantal blessures. Het voetbal is meer op lopen en kracht gebaseerd dan in het begin van mijn carrière. Daar moet je in meegaan, anders val je af. Ik ben niet I zo snel, dus ik moet oppassen dat ik aan de zijkant niet wordt overlopen. Ik heb wat dat betreft slechte herinneringen aan een thuiswedstrijd tegen PSV, welke weet ik niet meer. In de rust werd ik al gewisseld. Goede herinneringen heb ik aan een UEFA-Cupfinale met Bordeaux bij Bayern München. Met Barcelona speelde ik goed bij Real Madrid. Als Ajacied speel ik vaak lekker bij Feyenoord.' waargemaakt in het veld. Dat ligt in principe aan de spelers' zijn. De trainer Wouters verschilde niet veel van de speler met wie ik gevoetbald heb. Hij is heel gedreven, met af en toe humor. Ik vind dat hij heel goede oefenstof had. Over zijn trainingen was altijd nagedacht. Het was een beetje zoals met lohan, waar AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 38