'Na mijn terugkeer bij Ajax in 1996 had ik de pech dat binnen twee jaar het hele succesvolle elftal weg wasr Boertjes, Van der Sar en Litmanen nog langdurige contracten hadden en ze niet bepaald aangaven dat ze weg wilden. Dat dat wel gebeurde was teleurstellend voor mij. Maar aan de andere kant, en eerlijk is eerlijk: ik heb er niet helemaal voor geleefd. Een Arnold Mühren was dag en nacht met voetbal bezig. Ik vind dat er ook nog andere dingen buiten het voetbal zijn. Maar als ik zondag moet voetballen, ga ik vanaf donderdag niet op stap. Sowieso heb ik nu minder behoefte aan stappen dan vroeger. Af en toe is een barretje gezellig. Ik vind het vooral leuk om uit eten te gaan. Bovendien is het niet zo dat je beter gaat voetballen als je er alles voor over hebt. Ik heb af en toe mijn uitjes nodig en ik zorg er zelf wel voor dat het niet ten koste gaat van de prestaties.' Tennissen In welke periode heb je je het lekkerste gevoeld als voetballer? 'In het begin van dit seizoen ging het goed. Ik kon lekker in het midden spelen en had veel balbezit. Tot die blessure kwam. In Bordeaux had ik mijn beste jaren.' Nooit spijt gehad van je terugkeer naar Nederland? 'Nee, hoewel ik het in het buitenland ook goed naar mijn zin had. Maar ik kreeg de kans om bij Ajax terug te komen. En hier kon ik weer lekker met mijn broer en vrienden gaan kaarten, tennissen, golfen, Nooit spijt gehad van je beslissing om te bedanken voor het Nederlands elftal? 'Nee, maar dat was alleen maar voor wedstrijden onder Hiddink. In principe ben ik weer beschikbaar, maar dat zit er niet meer in, denk ik. Dan was het allang gebeurd. Je hebt nu Davids en Cocu en daar geeft Rijkaard de voorkeur aan. Daar heb ik vrede mee. Maar van het besluit om te bedanken heb ik nooit spijt gehad.' Heb je überhaupt weieens ergens spijt van? 'Af en toe doe je weieens wat waar je achteraf spijt van hebt. Ik heb een keer Cedric van der Gun op de training neergeschopt. Hij scheurde zijn kruisbanden. Ik was geïrriteerd en nam hem mee in mijn tackle. Daar heb ik nu spijt van. Als je hem op krukken zag aankomen, wist je niet hoe je moest reageren.' AJAX MAGAZINE MEI 2000 leuke dingen doen. Dat had je niet in het buitenland. Vind je datje broer Rob te vroeg is gestopt? 'Hij was 32. In mijn ogen is hij misschien wel te vroeg gestopt, maar ik heb respect voor zijn beslissing. Hij voelde dat het zo goed was. Hij had zoveel oneerlijkheid meegemaakt, dat ik zijn beslissing wel kon begrijpen. Dat heb ik ook. Als een trainer eerlijk tegen me is, heb ik nergens problemen mee, maar als een trainer stiekem is, je achter je rug om vernedert, dan houdt het ook voor mij op. Rob had een beetje genoeg van de professionele voetbalwereld.' Jan Wouters Hoe heb je het werken met de trainer Jan Wouters ervaren? 'Ik vond dat Jan goede ideëen had, alleen werden die niet waargemaakt in het veld. Dat ligt in principe aan de spelers, hoewel die er weer niets aan kunnen doen wanneer ze uit vorm of niet goed genoeg

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 37