4Ik vind voetbal vooral leuk om zélf te doen. Later word ik dus nooit trainer' gegeven moment een mannetje méér achterin wordt gezet. Als je verliest, moet de trainer toch aan zijn eigen hachie denken.' AJAX MAGAZINE MEI 2000 Dat werkte uiteindelijk ook niet. 'Je moet toch iets. Je kon niet zo door blijven gaan.' Hebben sommige spelers gewoon niet te weinig kwaliteit voor Ajax? 'Misschien wel, ja. Zo'n team als in 1995 is moeilijk weer terug te krijgen. Dat waren jonge jongens die langdurig met elkaar hadden gespeeld en ieder jaar beter werden. Tegenwoordig is daar de tijd niet meer voor. Alles wat goed is, wordt meteen weggekocht en daardoor komen er steeds nieuwe jongens bij. Echte toppers kan Ajax niet meer M 'f kopen. Die kosten zestig fig miljoen en hebben zoveel miljoen salaris per jaar.' De club is ook zo veranderd. Dat moet jij als voormalig jeugdspeler toch ook gemerkt hebben. 'Dat komt door de commercie. Het is minder gezellig. In de Meer bleef je na een training tot vier uur in het spelershome. Lekker kaarten. Dat zie je nu helemaal niet meer. Nu is het effe eten en dan weten we niet hoe snel we weg moeten zijn. Ik wil nog wel eens blijven zitten tot twee uur, maar dat is dan ook het laatste. In vergelijking met vroeger ken ik mijn medespelers een stuk minder. Ik was bevriend met Schippie, Ron Willems, Lloyd Doesburg, Aron. Maar nu hebben de meesten ook kinderen. Ik ook. En dan moet je ze naar zwemles brengen, of van school halen. Dat gaat natuurlijk voor.' Voorland De afstand tussen de jeugd op de Toekomst en jullie in de ArenA lijkt ook zo groot. 'Ik ga zelden kijken op de Toekomst. Geen tijd voor. Toen ik in de BI zat, kwamen de spelers van het eerste voor een wedstrijd bij ons op Voorland, achter de Meer, kijken. Dat vond je altijd leuk. Je ziet ook dat er op straat minder gevoetbald wordt. De jeugd heeft zoveel andere dingen te doen, men is minder leergierig in het voetbal. Ik had vroeger geen computer, geen videospelletjes. Voor mij was het alleen maar voetbal en tikkertje. Nu heb je als speler veel meer met andere dingen te maken, zoals winkels openen, handtekeningen zetten. Ik doe daaraan mee, want ik heb mijn imagerecht verkocht aan Ajax. Volgend jaar is dat over. De imagerechten blijven wel bestaan, maar je staat niet meer onder contract. Het gaat dan per opdracht. Dan kun je zelf bepalen wat je wil. Dat is veel beter.' De fluitconcerten in de ArenA zijn dit seizoen niet te tellen. Je lijkt me niet iemand die daar gevoelig voor is. 'Als ik lekker aan het voetballen ben, trek ik me daar weinig van aan. Maar als het publiek blijft fluiten, denk ik ook wel eens "ik tik het balletje simpel naast me". Maar ik blijf over het algemeen altijd wel leuke dingen proberen. Daar haal ik mijn motivatie ook uit. Ik vind voetballen nog altijd even leuk als vroeger. Dat is niet veranderd.' Vind je datje in de loop der tijd wel veranderd bent als voetballer? 'Ik heb meer ervaring en ben sterker geworden. Vroeger was ik dun en had ik weinig kracht. Maar voor de rest ben ik 33

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 33