'We werden achterin steeds voorbij gelopen. Dan is het logisch dat er op gegeven moment een mannetje méér achterin wordt gezet' amateurs was het heel goed neergezet. Je kent die mensen persoonlijk en je ziet ze nu heel andere dingen doen. Dat is grappig. De grootste openbaring was de goede stem van Jan Olde Riekerink. Hij had een heel andere stem dan normaal. Nee, er is nooit sprake van geweest dat spelers ook iets zouden doen. Je hebt het al druk genoeg met het voetbal en hebt geen tijd voor al die repetities.' Jij had misschien wel tijd, wantje was geblesseerd. 'Welnee. Ik heb het druk genoeg gehad met revalideren. Ik ben er vijf maanden uit geweest vanwege een overbelasting van mijn buikspieren, waar ik in eerste instantie te lang mee ben blijven doorlopen. In september kwam het opzetten, waarna ik pillen ben gaan slikken tegen de pijn. Ik bleef gewoon doorvoetballen, waardoor het nog meer belast werd.' Heb jij of heeft de medische staf de blessure in het begin niet goed onderkend? 'Zo'n buikspierblessure kan zomaar ineens overgaan. Misschien is het wel een beetje onderschat, want na een tijdje kon ik echt niet meer verder. Met aanzetten voelde je het steeds en als je je bed uit stapte had je moeite om omhoog te komen. Een beetje als 'n oude man, ja.' Dan weetje in ieder geval watje later te wachten staat. AJAX MAGAZINE MEI 2000 'Ik hoop dat het nog een tijd wegblijft. Het vervelende van die blessure is dat je nooit helemaal zeker weet wanneer het over is. Je neemt rust, voelt je goed en gaat daarna weer aan de slag. Maar die spier kan dan nog overbelast zijn. Vervolgens wordt hij nóg meer belast en krijgen andere spieren last. Dan kan het er zo weer inschieten. Dat overkwam mij. In de winterstop was het helemaal weg, ik kon weer goed lopen, maar opeens begon de ellende opnieuw. Kon ik weer gaan revalideren. Dat hield veel krachttraining in, buikspieroefeningen en voor de rest probeer je je conditie wat bij te houden. Plezier heb ik er niet in, maar je doet wat je wordt opgedragen om sneller terug te komen. Je ziet iedereen voetballen en daar wil je weer zo snel mogelijk bij horen. Voetballen is daarvoor altijd nog te leuk.' Die teruggekeerde spelers zouden het Ajax- systeem zo goed kennen. Dat viel tegen, met als gevolg het invoeren van het 4-4-2-systeem door Wouters. 'We werden achterin steeds voorbij gelopen. Dan is het logisch dat er op Zware benen De verwachtingen waren voor dit seizoen hooggespannen. Frank Verlaat, Stanley Menzo en Aron Winter keerden terug en Brian Laudrup en Nikos Machlas waren grote aankopen. 'Bij Ajax zijn de verwachtingen altijd hoog. Helaas is het niet zo gelopen als iedereen verwacht had. Dat lag echter niet alleen aan de aankopen. Als ze in een goed lopend team terecht waren gekomen, hadden ze gemakkelijker kunnen meedraaien. Dat geldt ook voor mezelf.' Maar jij bent één van de spelers die geacht wordt het voorbeeld te geven. 'Dat klopt, maar ik ben er vijf maanden uit geweest. En na mijn terugkeer kreeg ik een terugslag. Thuis tegen Sparta speelde ik dramatisch. Ik was moe, had zware benen. Uit een bloedtest bleek dat ik bloedarmoede had.'

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 31