Roeiend revalideren MOMENTOPNAME foto Nereus Laren, 31 maart 2000 Geacht bestuur. Allereerst willen wij, als 115-jarige Griekse god, de Griekse held Ajax van harte feliciteren met zijn 100-jarig bestaan. Nereus heeft u met grote belangstelling voorspoedig zien opgroeien, en kan met trots vaststellen dat ons beider Palmares slechts met elkaar vergeleken kunnen worden maar ver verheven zijn boven die van alle andere Nederlandse sportverenigingen. Als Amsterdammers en als sportverenigingen hebben wij een vanzelfsprekende band, maar die gaat verder dan u misschien beseft. Tijdens de vroeger (misschien nog steeds?) door de burgemeester gehouden nieuwjaarsrecepties voor kampioenen, ontmoetten de spelers/roeiers elkaar en er zijn een aantal oud-Nereiden, zoals nu de heren Ellerbroek en Bon, die binnen Ajax een functie hadden. Het belangrijkste is natuurlijk dat beide verenigingen proberen in hun sport het hoogste niveau te bereiken. Dat kan alleen als men heeft leren verliezen en daardoor tegenslag heeft leren verwerken. Sport kan nu eenmaal niet zonder verliezen. Wij zijn er van overtuigd dat de huidige tegenvallende periode ook weer overwonnen zal worden. Daarmee zal Ajax zijn ware heldendom weer tonen. Wij hopen dat u de ingesloten foto een aardige aanvulling vindt van uw rijke archief. Hij stamt uit de zeventigerjaren, toen Barry Hulshoff van een knietje moest revalideren en op Nereus zijn spieren sterkte. Hij zit tussen een aantal toen bekende Nereiden tijdens een onderling wedstrijdje dat de ploeg met Barry nog won ook. Wij blijven Ajax volgen en wensen u met Ajax een succesvolle tweede eeuw toe. Hoogachtend E.J.W. Constandse Secretaris Oud-Nereus 2nno MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 24