Hadden ze zelf wel door hoe grappig het is om een trainer die van machteloze woede al maanden verstijfd in de dug-out zit, op non- actief te stellen? Raoul Heertje in Sportweek van 28 maart Kales is niet te benijden. Hij werd een jaar geleden in Amsterdam gedropt, kreeg geen tijd om zich in te werken en moet leidinggeven aan een verziekte club. Ajax vervreemdt zich van steeds meer mensen. Veel Nederlandse talenten kozen de laatste jaren voor PSV, Feyenoord, Vitesse of AZ. Dat kun je uitleggen als een gebrek aan persoonlijkheid van die spelers, je kunt ook aan zelfonderzoek doen. Het meest tragische voorbeeld is jeugdspeler Marcel Akerboom, die opteert voor een vijfjarig contract bij Fortuna Sittard boven een verbintenis met Ajax. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 29 maart In De Arena wordt vooral de magie van Cruijffs naam aangewend en minder zijn kennis. Peter Wekking in Voetbal International van 29 maart De tussenstand 1. Ajax Magazine 8,5 2. Manchester United 8,25 3. De Krant van Feyenoord Voetbal Magazine van april Als voetballer was Jan Wouters een meer dan begaafd werkpaard. Een schoffelaar, een opgewonden standje ook. Wilde winnen, ten koste van alles. Buiten de lijnen was hij een rustige, ingetogen man, die een verbaasde verlegenheid ten toon spreidde ten opzichte van zijn omgeving. Jeckyl en Hyde, Wouters had met die vergelijking geen enkel moeite. Paul Heyblom in Voetbal Magazine van april Het schokeffect-Westerhof is alweer uitgewerkt bij Ajax, dus adviseer ik om elke week een nieuwe trainer aan te stellen. Foto: Yvonne Witte Schokeffecten werken immers minimaal één wedstrijd, dus hebben ze nog maar zeven interimcoaches nodig. Om mijn goede wil te tonen hierbij mijn sollicitatie. De Raad van Commissarissen moet natuurlijk vast kunnen stellen of mijn profiel past in het totale plaatje van het bedrijf en in de principiële geschiktheid een synergie aan te gaan met de structurele peilers van de integrale bedrijfscultuur zonder de core-business uit het oog te verliezen. Raoul Heertje in Sportweek van 4 april Ajax is de man kwijt die de club en Nederland wereldwijd op de kaart zette. Benieuwd welke plaats er voor Cruijff is ingeruimd tijdens de Ajax-Revue waarmee komende maandag, dinsdag en woensdag het honderjarig bestaan wordt herdacht. Tekstschrijver Michael van Praag moet nu maar eens kleur bekennen. Hij is niet alleen de greep op de club kwijtgeraakt, maar zelfs zijn oude jeugdvriend Johan Cruijff. Frans van den Nieuwenhof in Voetbal International van 5 april Roda JC verslaat Ajax met 3-0. Onder Jan Wouters redde Ajax nog weieens de eer... Tom van Hulsen in Voetbal International van 5 april Met de aanstelling van Co Adriaanse als directeur betaald voetbal is gebleken dat mijn adviezen het ene oor in en het andere uit zijn gegaan, en zoiets overkomt me geen tweede keer. Johan Cruijff in Voetbal International van 5 april onze voorzitter maakte de revue extra pikant. Zeker ook omdat de inhoud ouderwetse Ajax-trekken vertoonde. Niemand werd gespaard. Grappen over de grasmat, het adviseurschap van J.C. en het basketbalverleden van Frank Kales vlogen over de bühne. Ik zal hier niet alle positieve stukken uit de diverse kranten citeren (dat waren er te veel) maar maak alleen voor 'De twaalfde man' een uitzondering. De slotzinnen in deze Volkskrant-column van 15 april luidden: 'Als de openbare zelfkastijding in de RAI iets heeft aangetoond, is het dat er nog hoop is voor Ajax en zijn supporters.' Opgeschreven door iemand die onze club met een zeer kritische pen volgt. Van den Berg geeft cijfers Paul Onkenhout 8- Er ging een gerucht dat hij zou stoppen met sportjournalistiek, maar inmiddels luidt het gerucht dat hij behouden blijft voor de sport (ook in de journalistiek zijn er geruchten). Ik hoop dat hij in ieder geval met zijn column op zaterdag doorgaat, want die lees ik altijd met plezier. Het minnetje staat voor het feit dat hij voor de Volkskrant schrijft. Dat is toch altijd mijn krant geweest, maar sinds die vreselijke kleurenbijlage op zaterdag voel ik mij steeds meer vervreemd. Waarom heeft Sportweek Onkenhout nog niet gekocht? Mark van den Heuvel 7+ Van den Heuvel kreeg kort na de winterstop, toen Wouters nog trainer was, tijdens een persconferentie zomaar de volle laag van de Utrechter. Wouters had zijn zegje over de wedstrijd gedaan en viel vervolgens opeens uit over een verhaal van Van den Heuvel in Sportweek. Er deugde volgens Wouters niets van de inhoud en dat wilde hij even kwijt. Van den Heuvel, die zelf in de perszaal aanwezig was, bleef AJAX MAGAZINE MEI 2000 241

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 241