altijd voor Ajax en tegen Feyenoord.' (lachend) Daar merk ik de laatste tijd overigens bar weinig van." Michael van Praag in een interview met Mark van den Heuvel en Edwin Struis in Sportweek van 14 maart Best een origineel idee, zo'n verkleedpartij op de dag van Ajax' eeuwfeest. Het zou helemaal af zijn als Studio Sport de samenvatting in zwart-wit beelden uitzendt, als Herman Kuiphof het verslag verzorgt en als na de wedstrijd op het voorhoofd van Van Halst de afdruk van de bruine bal (met veter) zichtbaar is. Nog mooier zou het zijn als Ajax niet nog meer averij oploopt. Mensen die met een feestneus op in het ziekenhuis belanden, zien er altijd zo treurig uit. Rim Vóórhaar in Het Parool van 17 maart Dat de spelers vanavond het concert moeten missen, is natuurlijk jammer. Gelukkig wordt het gala live via de televisie uitgezonden bij de Avro. En mochten er spelers zijn die alsnog de drang krijgen, kunnen zij altijd een ouderwetse vluchtpoging wagen via de regenpijp.Hebben ze ook iets om over te praten als zij Suurbier tegen het lijf lopen. Rim Vóórhaar in Het Parool van 18 maart Het zijn duizelingwekkende mogelijkheden in de wereld van de duizelingwekkende bedragen. Je zou er bijna door vergeten hoe mooi het is om in een wedstrijd Ajax Al-Feyenoord Al een jongetje van zeventien de bal met zijn linkervoet haarscherp, via de onderkant van de lat, in de kruising van het doel te zien krullen. Er is hoop voor Ajax. Ze heet Rafael van der Vaart. Henk Spaan in Het Parool van 18 maart Laten we zeggen dat het bij alle feestelijkheden nog een gelukje was dat Ajax het predikaat koninklijke niet heeft gekregen. Met z'n koninklijke F-side, zeker. Ruud Verdonck in Trouw van 20 maart Ajax ging afgelopen zondag niet alleen qua aankleding terug in de tijd, ook het vertoonde spel is lichtjaren verwijderd van het niveau waarop de honderdjarige ooit acteerde. Edwin Struis in Sportweek van 21 maart "Ik heb tegenwoordig een hele goede relatie met Arie van der Eijden..." Is het niet Arie van Eijden? "Ja, Arie van der Eijden." Nee, Van Eijden. "O, Van Eijden, dat gaat prima." Rob Cohen in een interview met Mark van den Heuvel in Sportweek van 21 maart En er was nog iemand de archieven ingedoken voor een portretje. Schitterende beelden van Wouters met snor. (Dat was een tijdje populair als de Berry van Aerle-look.) Maar ook een opname van een AT5-jongen die na de beker-overwinning aan Wouters vraagt: 'De eerste prijs als hoofdtrainer. Doet je dat wat?' Jammer. Als ik AT5 was, had ik dat dieptepuntje uit de historie op zo'n mooie avond verzwegen. Han Lips in Het Parool van 22 maart De laatste heldendaad van Jan Wouters had de weigering kunnen zijn Ajax de jubileum wedstrijd in het oude tenue te laten spelen. Of tenminste de eis, dat als het niet anders kon, de Twente-spelers ook iets belachelijks zouden aantrekken. Freek de Jonge in Het Parool van 22 maart Of Co Adriaanse of Wim Jansen de nieuwe trainer van Ajax wordt, is niet eens zo belangrijk. Trainers komen en gaan, of zoals Trappatoni het woensdag formuleerde: 'Trainers zijn als vis. Na verloop van tijd ga je ze ruiken.' Veel belangrijker is wie de nieuwe technisch directeur wordt. Henk Spaan in Het Parool van 25 maart geworden. Twee verschillende kampioenen voorspellen en er toch faliekant naast zitten! Wat een bofkont ben ik eigenlijk dat Ajax Magazine het mij nog steeds toestaat om deze pagina's te vullen... En wat te denken van het vorige Ajax Magazine? Daarin schrijf ik (en nu citeer ik letterlijk uit Ajax Magazine nr. 6, pagina 239): 'Gelukkig zijn de prestaties op het veld de laatste tijd weer wat beter geworden.' En even later: 'Dat (de tweede plaats) levert een startbewijs op in de CL en dus een hoop geld. In het jaar van het honderdjarig bestaan blijft Ajax sportieve en financiële rampspoed bespaard.' Ik had dit stukje nog niet ge-emaild, of de volgende gebeurtenissen speelden zich in hoog tempo af: Fortuna - Ajax 2-0, Ajax - Twente 0-1, ontslag Jan Wouters en Roda - Ajax 3-0. Tsja, daar sta je dan met je mooie woorden. In een interview met Henk Spaan Vrij Nederland nr. 11 van dit jaar) zegt deze over het schrijven van columns onder meer het volgende: 'Ik ben veel voorzichtiger geworden. Je kunt je geen feitelijke onjuistheden permitteren. Wie als columnist echte fouten maakt, telt niet mee.' Zo, dan weet ik dat tenminste ook weer. Nooit zal ik me meer aan welke voorspelling ook schuldig maken. Het blijken in de praktijk immers feitelijke onjuistheden en ik heb nu geleerd dat je die als columnist niet mag maken. De positieve invloed van de Ajax- revue op de Heren Media Hoewel ik er zelf niet bij ben geweest (excuus hiervoor aan alle goedwillende acteurs, maar ik was geveld door de griep), heb ik louter positieve dingen gehoord en gelezen over de Ajax-revue in de RAI, die tussen 10 en 12 april werd uitgevoerd door een grote groep echte Ajacieden. Het bleek een ongekend succes. De deelname van AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 239