Nooit meer voorspellen Nu ligt de berichtgeving over Ajax in handen van tien, twaalf man, die allemaal hun eigen gekleurde opvatting hebben. Heel legitiem, maar ik wil er niet afhankelijk van zijn VI HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Als u geen baan vindt als trainer... "Dan moet ik mezelf vermarkten, met mezelf de boer op. Met lezingen het land in." Ik moet er niet aan denken. "Waarom niet?" Omdat ik u graag nog even als trainer wil blijven zien. "Ik ben al 52 jaar, dat is best oud voor een trainer." Mark van den Heuvel belt met Co Adriaanse in Sportweek van 14 maart "Wat ik van de hele situatie heb geleerd is dat Ajax nog opener zou moeten zijn. Nou, misschien is openheid ook niet het goede woord. We willen de supporters meer informatie geven, dat is beter gezegd. We zijn open zat. Ik wil het beheersbaar maken. Nu ligt de berichtgeving over Ajax in handen van tien, twaalf man, die allemaal hun eigen gekleurde opvatting hebben. Heel legitiem, maar ik wil er niet afhankelijk van zijn. Voorkomen moet worden dat als het hier wat minder gaat, iedereen meteen gaat roepen dat het allemaal waardeloos is." Waar denkt u dan aan? "Aan een nieuwskrant zoals Feyenoord die heeft. Zelf een krant uitgeven, die eens in de twee of drie weken verschijnt. Die krant Foto: Yvonne Witte van Feyenoord vind ik een goed initiatief, ik ben er zelfs op geabbonneerd." De columns van Gerard Cox leest u zeker ook met veel genoegen? "Cox en ik gaan prima door de bocht, hij nodigde me onlangs ook uit voor z'n zestigste verjaaardag. Gerard is een cabaretier. Aan z'n stukjes heb ik me altijd gestoord omdat ik absoluut bewijzen heb dat het supporters tegen elkaar heeft opgezet. Aan de andere kant weet ik ook van hem dat hij het eigenlijk niet zo bedoelt. 'Het is niet tegen jullie, het is tegen de pers,' zegt-ie dan. 'Want die is Ik wil in deze column ditmaal een drietal onderwerpen bespreken. Dat zijn: 1. Nooit meer voorspellen, 2. De positieve invloed van de Ajax-revue op de Heren Media en 3. Van den Berg geeft punten. Nooit meer voorspellen Af en toe kan een gezonde dosis zelfkritiek geen kwaad, zegt men. Gaat dat ook voor mij op? Ik ben eerlijk gezegd een beetje huiverig geworden. Of de club houdt mij het hand boven het hoofd (waarvoor dank), of deze stukjes worden nooit gelezen (wat jammer toch) of men stoort zich gewoonweg niet aan mijn fouten (beetje slapjes). Toch is de keiharde realiteit niet mis: ik zit er bij het maken van voorspellingen vrijwel altijd naast. Zo schreef ik aan het einde van vorig seizoen zonder enige schroom dat Feyenoord dit seizoen opnieuw kampioen zou worden en Ajax vierde. Aan het begin van dit seizoen wijzigde ik dit oordeel, omdat ik op tv een mooie combinatie tussen Laudrup en Gronkjaer had gezien. 'Ajax wordt zeker kampioen', schreef ik. (Hierover werd ik overigens niet veel later bestraffend toegesproken. Klaas Vos beschuldigde mij aan de Ajax-bar van te groot opportunisme. Ik had in twee achtereenvolgende columns twee verschillende clubs kampioen laten worden. Hij had, uiteraard, helemaal gelijk.) Het seizoen zal bij het verschijnen van dit nummer zo'n beetje voorbij zijn en noch Feyenoord noch Ajax is kampioen 238 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 238