De liefde voor een speler 'Ik heb altijd iets gehad met de spelers van Ajax. Op de dag dat ik mijn ouderlijk huis verliet, kwam Piet Keizer tegenover me wonen. Dat moet in 1970 of 1971 zijn geweest. Ik ben altijd een fan van hem geweest. Het was verschrikkelijk dat ik juist op dat moment bij een vriendinnetje ging wonen. Van Gert Bals, Eddy Pieters Graafland en Coen Moulijn verzamelde ik plaatjes, maar Piet Keizer was mijn grote idool. Ik woonde in die tijd op de Willemsparkweg en mijn vriendjes uit de Lijn Negen Lijn Negen. Het begon al in Lijn Negen. Een blauwe tram nog met een conducteur. Hij maakte grappen: 'Ajax krijgt er negen tegen!' Een man zei: 'Hou je kanus nou 's, ouwe zeur.' Lijn Negen: ik smoesde met mijn vriendje Tom. We wilden met z'n tweeën op één kaart. Die vouwde je dubbel en bij 't geven keek je achterom En zei: 'Ik ben hier, pap!' Je keek onschuldig uiteraard. 'Je kunt je nu nauwelijks Lijn Negen, de lijn van Ajax, richting de Meer. Dat niet voor water stond, maar voor 'niet minder'. nog voorstellen wat VOOr Voor Meer Voetbal - en daarom doet het zeer Dat er niet meer is, wat vroeger was, de Meer is nu daarginder. enorme machine er toen in De vooruitgang hou je niet toch niet tegen. het veld stond. Dat heb ik De Meer is nu verdronken, wat rest is nattig zand. Maar ik zit nog steeds graag in Lijn Negen. later alleen met Van Basten Die tijdmachine voert mij terug naar kinderland. meegemaakt' DE fcUITENSEAANDEK door Jeroen van den Berg foto's Wanda Tuerlinckx buurt gingen liever naar het Olympisch stadion, waar DWS speelde. Dat was dichter bij. Pas toen ik een jaar of elf was, ben ik regelmatig naar Ajax gegaan. Gingen we naar de Meer met een aantal Kuifjes onder de arm, die lazen we in het stadion. Ik heb Ajax altijd leuker gevonden dan DWS, maar dat lag ook aan de Meer. Het was er klein en gezellig.' Holman laat ter verduidelijking het volgende gedicht lezen, dat hij onlangs schreef. 228 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 228