Foto: ANP In 1971 voetbalde Johan Cruijff tegen Celtic en in 1982 deed hij dat opnieuw. Aanvoerder McNeill had in een interview laten weten Cruijff te oud te vinden, maar de meester bewees in Glasgow opnieuw zijn klasse. Hier duelleert hij met Moyes (links) en McStay. gewonnen en één keer verloren. Johan Cruijff had pas één volledige wedstrijd gespeeld, de zaterdag vóór Celtic - Ajax. Ajax speelde thuis moeizaam tegen Sparta, dat in de slotminuut via ene Danny Blind op gelijke hoogte was gekomen (1-1). Bovendien waren drie basisspelers niet fit. Piet Schrijvers had de griep, hoewel hij op de dinsdagavond voor de wedstrijd nog wel - dik ingepakt - in Celtic Park trainde. Frank Rijkaard was aan zijn kniebanden geblesseerd en zou sowieso niet spelen en Wim Kieft had last van rug, ribben, schouder en kaak, een gevolg van een auto ongeluk. De jonge internationals waren in Amsterdam achtergebleven. Twee andere jeugdigen, die hun eerste volledige wedstrijd in het eerste nog moesten spelen, etaleerden zich na de dinsdagtraining in een opvallende rol. Al rennend door de nauwe straten rond Celtic Park probeerden zij de jongens te achterhalen die een zak met ballen van Foto: Jan Mud Nadat Ajax in 1971 de thuiswedstrijd in de kwartfinale van de Europa Cup 1 met 3-0 had gewonnen, week Celtic voor de return in Glasgow uit naar het grotere Hampden Park. 85.000 toeschouwers zagen Celtic daar dankzij een doelpunt van Johnny 'de Vlo' Johnstone met 1-0 winnen van de latere Cup-winnaar uit Amsterdam. AJAX MAGAZINE MEI 2000 217

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 217