Foto: Yvonne Witte pas twee keer meegedaan, in bekerwedstrijden. Technisch deed ik niet voor de meeste spelers onder, mentaal en fysiek kwam ik tekort. Men verhuurde me voor de tweede helft van het seizoen aan Genoa. Het ging meteen goed, ik stond alle wedstrijden in de basis.' Superboeren Na afloop van het seizoen was het óf terug naar Udinese óf nog een jaar verhuurd worden aan Genoa. De voorzitter van Udinese verzekerde me dat men mij niet kwijt wilde. Dus ik terug naar Udinese, dat een nieuwe trainer, Quidolin, had gekregen. Na een maand in trainingskamp te hebben gezeten, moest ik bij hem komen. Hij zei me letterlijk 'Ik denk niet dat je hier aan voetballen toekomt, dus bel je zaakwaarnemer maar op.' Ik voelde me wel bedonderd, want dan had ik net zo goed bij Genua kunnen blijven. Na een gesprek met de voorzitter en mijn zaakwaarnemer werd ik verhuurd aan De Graafschap.' Maar in anderhalf jaar Doetinchem speelde Louhenapessy ook bijna niet. 'Ik arriveerde er met een gebrek aan wedstrijdritme, want ik had een half jaar niet gespeeld. Mijn lichaam moest weer wennen, het was eredivisieniveau, en de trainingen waren ook weer anders.' 'Als je bij De Graafschap speelt, moet je vergeten dat je van Ajax komt. Ze voetballen daar heel anders: de mouwen omhoog en we gaan ervoor, zoiets. Ze heten niet voor niets de Superboeren. En dan sta ik daar tussen! Achteraf gezien is het de verkeerde voetbalcultuur voor mij. Ik ga er aan het eind van het seizoen ook weg. Niets ten nadele van De Graafschap, maar het type voetbal dat men speelt, is niet het soort voetbal dat ik graag laat zien. Arno Splinter wordt er ook bijna niet opgesteld. En er zijn veel trainerswisselingen geweest: Thijssen, 17-11-1996: NAC - Ajax 2-0 (2-0) Scoreverloop: 13. Vidmar 1-0; 36. Stewart 2-0. Scheidsrechter: Herman van Dijk Toeschouwers: 16.204 NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood, MacDonald, Vidmar; Jalink, Gaasbeek, Staurvik (74. Gorter); Brusselers, Abdellaoui, Stewart. Ajax: Van der Sar; Melchiot, Frank de Boer, Louhenapessy (46. Babangida), Veldman; Reuser (59. Gabrich), Ronald de Boer, Dani (74. Van den Bergh); Wooter, Kluivert, Overmars. Morales, nu McDonald, je moet het geluk hebben dat een trainer het in je ziet zitten.' Voorrang 'Wat er nu gaat gebeuren, weet ik niet. Ik heb tot 2001 een contract bij Udinese. In ieder geval wil ik naar een club waar ik vrijwel zeker kom te voetballen. Als ik terugkijk op de afgelopen jaren, weet ik dat er voetballend natuurlijk veel meer in had gezeten. Maar spijt van mijn beslissingen heb ik niet.' Het lijkt de afgelopen jaren wel een trend: Ajacieden die op jonge leeftijd naar het buitenland gaan en daar amper voetballen: Wooter, Musampa, Van den Bergh, Gehring, Louhenapessy... 'ja, waar ligt dat aan? Avontuur, financiën. Als je bij een andere club twee keer zo veel kunt verdienen, hoef je daar niet over na te denken. Maar heel belangrijk is dat Ajax, en trouwens alle clubs, jeugd te weinig kansen geeft. Men koopt een speler en dan zegt men vervolgens tegen de eigen jeugdspeler 'ga maar met de aankoop de concurrentie aan'. Alsof ze die jongen zómaar hebben gekocht. Men had op die bepaalde positie ook voorrang aan een jeugdspeler kunnen geven. Laat die het eerst maar proberen. Maar dat durft men niet meer. Dan ga je als jonge speler eerder weg.' 200 AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 200