Het Ajax Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op de dagen waarop Ajax een thuiswedstrijd speelt. Een bezoek aan het museum maakt onderdeel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de ArenA en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidingen, met spelletjes en een cadeautje. De prijs van de World of Ajax Tour bedraagt 19,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen f17, - p.p. Voor grote groepen gelden speciale tarieven. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111333. Schoevaart en Kraan zich gaan ontfermen over de wedstrijdvaantjes. Mede aan hen is het daarom te danken dat er in het museum toch nog enkele authentieke exemplaren te vinden zijn, die herinneren aan soms zeer legendarische wedstrijden. Zo zijn er de officiële wedstrijdvanen van de UEFA-Cupfinale tegen Torino (1992), de Champions-Leaguefïnale tegen AC Milan (1995, zie de foto), de wereldbekerfinale tegen Grêmio en de verloren Champions-Leaguefinale tegen Juventus (1996). Van de overige finales zijn er nog wel zogeheten herinneringsvanen te zien. Dat zijn niet de officiële vaantjes, zoals die door de aanvoerders werden gewisseld, maar replica's, die door de vlag en vaandelfabrikanten speciaal voor de supporters op de markt zijn gebracht. Vaak zijn die bijna even mooi, maar ze missen toch nét dat beetje wat een echt vaantje tot zo'n felbegeerd object maakt. inmiddels verhuisd was naar de jongenskamer van diens kleinzoon. We deden vervolgens een bod, een pittig bedrag, maar daarvoor wilde de vaantjes- bezitter toch geen tranen bij zijn kleinzoon veroorzaken. We besloten niet nog hoger te bieden en daarom is het vaantje niet in het museum te zien. Overigens was dit de enige Ajax-speler die geld vroeg voor een door het museum begeerd object. Alle andere Ajacieden hebben hun Ajax- spulletjes 'gratis en voor niets' in bruikleen gegeven. Gelukkig zijn in recentere tijden de heren AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 161