Bordjesclub 2000 VAUIA Begin april. Het is een vochtige avond en op Sportpark De Toekomst werkt de Ajax-jeugd de training af. Voor de nietsvermoedende voorbijganger is deze avond niet anders dan de andere avonden: de voetbaltassen bij de houten trap, een plukje wachtende ouders, het lichtmastenlicht, de manende roep van een trainer. Maar er is meer op deze zevende april. Vanavond is het Bordjesclub-avond. Daar klimt een vraagteken omhoog in het hoofd van de rechtgeaarde Ajacied: Bordjesclub, op 7 april? Daar klopt iets niet. Het is juist dat het niet klopt maar het klopt toch weer wel. Vanwege de festiviteiten rond de honderdste verjaardag van onze club heeft de jaarlijkse samenkomst van de Bordjesclub, die traditioneel dicht rond 18 maart zijn hoogtepunt viert, een sprongetje naar voren gemaakt. Zo werd er plaats gemaakt voor het Nieuwjaarsconcert en de feestavond in Aalsmeer. De sprong vooruit mag de pret echter geenszins drukken. De tafels zijn geschikt, als toefjes room staan de servetten tussen het twinkelende glaswerk te wachten op ontvouwing. Maar eerst is het Verzamelen' in de bestuurskamer. Daar vangt het socialiseren aan. Oude rotten pakken elkaar eens bij de schouders, jongere Bordjesbezitters Relativeren De maaltijden worden geserveerd en met graagte wordt het voorgerecht verorberd voordat het stuwende duo Michael van Praag - Uri Coronel op geheel eigen wijze bijdraagt aan de stemming. Er is een ernstig woord van de voorzitter. Hij appelleert aan de eenheid die fundament moet blijven van de club. En hij uit zijn zorg over de smaller wordende basis van kernleden. Daarna komen de tongen los, menigeen wordt lichtvoetig op de hak heffen het glas, bestuursleden en directie informeren en laten zich informeren over de gedachten die bij de echte Ajax-mannen leven. Er wordt gevraagd naar gezondheid en familie. Het Ajax-hart komt op gang en wanneer de hartslag optimaal is, wordt men genood zich aan de dis te zetten. Daar schrijdt Jan Neefjes naar het spreekgestoelte. Hij schraapt de keel en verwelkomt allen met genietende stem. Jan's stem glimt wanneer hij melding maakt van de aanwezigheid van erelid Rinus Michels. Applaus komt omhoog van de tafels. Michels, symbool en baken van de club. Fijn dat-ie er bij is. Zoals ieder jaar zijn er ook de genodigden, mannen die mogen proeven van het Bordjesclub-sentiment. Erol Erdogan, Nico Steur, Dick Karremans, Ed Lefeber en David Endt zijn de gelukkigen. Jan Neefjes introduceert de nieuwe Bordjesclub-leden. 'Jonkies' nog binnen het geweld van veeljarige Ajacieden: Ron Oudendijk, Cor Geelhuizen (ja, ja) en Marco van Zoest (helaas afwezig) zijn 25 jaar lid van de club. Naast de kersverse jubilarissen zijn daar uiteraard ook de mannen die een nieuwe mijlpaal in hun Ajax- leven hebben bereikt. En we staan letterlijk stil bij het overlijden van Bordjesclub-getrouwen. Han Lambregts (62 jaar lid), George Couton (61 jaar lid) en Ger Beumer (64 jaar lid) blijven in herinnering en gedachten Ajacieden. AJAX MAGAZINE MEI 2000 147

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 147