fans in Japan zijn.' 'Het totale voetbal,' was voor Kaz Takagi de belangrijkste reden om voor Ajax te vallen. 'Ik zag een wedstrijd en was heel erg onder de indruk van Johan Cruijff. Het totale voetbal, zoals ze dat ook in het Nederlands elftal spelen, zag ik terug bij Ajax. En dat tenue, een prachtig design. Ik was meteen verkocht. Tegenwoordig kijk ik graag naar Tobiasen, Witschge, Dani en Machlas. Zij spelen echt in de Ajax-stijl.' Internet is voor veel supporters in het buitenland een belangrijke informatiebron. Met een beetje surfen is er aardig wat informatie te vinden en meestal is de tekst zowel in het Nederlands als in het Engels verkrijgbaar. Naast de officiële Ajax- homepage (www.ajax.nl), waarop vrijwel alle informatie over de club te vinden is, bestiert ook de F-side een eigen site (www.f-side.nl): 'Home of the real Ajax- supporters'. Op www.ajaxmania.com heet voorzitter Michael van Praag de bezoekers - die columns, wedstrijdverslagen en de inhoud van De Ajax Ster kunnen bekijken - welkom. Liefhebbers van historische verhalen en mooie anekdotes kunnen terecht op de pagina's over het Ajax Museum op www.go-amsterdam.org. De Amerikaanse supporters hebben ook een eigen site: www.ajax-usa.com, waarop onder meer een citaat van Marco van Basten te vinden is over zijn eerste ontmoeting met Johan Cruijff. België Maurice Peeters uit Kalmthout, verantwoordelijk voor het 'district' België van de Supportersvereniging Ajax, heeft de tovenaar zelf nog zien spelen. 'De zeventiger jaren, de gouden tijd.' Nog steeds is hij iedere thuiswedstrijd van de partij. 'Dan gaan wij met een gezelschap per bus naar de ArenA. Verschillende mensen hebben een seizoenkaart; voor anderen steek ik de grens over naar Foto: Ron Richel Roosendaal om daar bij een ticketboxhouder kaarten te halen.' Ooit bloeide de Belgische tak van de SV Ajax, waren bijna vierhonderd fans lid, maar de mindere prestaties van de afgelopen twee jaar hebben hun weerslag op het bestand. 'Momenteel zitten we op 341. Er zijn wat mensen afgevallen. Ik weet ook niet of dat nu echte fans waren. Ik kom zelf al sinds de jaren zeventig bij Ajax, heb ook slechte periodes meegemaakt, maar ben de club altijd trouw gebleven.' Een bezoek aan de ArenA is een feest. Tijdens de reis van Gent via Antwerpen naar Amsterdam wordt de opstelling doorgenomen, bespreken de supporters de laatste resultaten en geven ze stuk voor stuk af op het Belgische voetbal. 'Wat ons bindt is dat we graag voetbal zien. Ajax in de Verenigde Staten. Schotland bij Ajax. AJAX MAGAZINE MEI 2000 141

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 141