hard voor, ook al voel ik me af en toe slecht. Gelukkig is het maken van doelpunten altijd goed voor het zelfvertrouwen.' In de wedstrijd tegen AZ scoorde Arveladze niet alleen twee maal, maar haalde hij ook een bal van de lijn. Typeerde deze actie zijn vechtlust? 'Om heel eerlijk te zijn kom ik liever niet terug bij een corner voor de tegenpartij. Ik blijf liever voorin hangen. Maar goed, ik stond er nu toch, dus het was een lekker gevoel om die bal van de lijn te halen. Het was overigens niet de eerste keer. In Turkije heb ik het ook een keer gedaan. Dat was bij een 1-0 voorsprong in de laatste minuut (lacht). Tegen AZ stond het al 3-1 voor ons. Maar dat neemt niet weg dat ik het wel lekker vond.' In verschillende interviews liet Arveladze weten dat de revalidatieperiode na de knieoperatie hem zwaar is gevallen. Alleen maar aan voetballen denken en onderwijl zelf niet spelen, het heeft zijn hoofd gepijnigd. Hij doodde de tijd met lezen, tv kijken, kaarten en spelen met zijn zoontje Giorgi. Arveladze: 'Ik denk dat dit voor iedere voetballer geldt. Als je een spierscheuring hebt, weet je dat je na verloop van tijd weer zult spelen. Maar na een operatie blijft het altijd afwachten hoe lang het herstel duurt. Dat vreet aan je. Iedereen vraagt ook voortdurend hoe het met je gaat, hoe lang het nog duurt en dergelijke. Daar word je op het laatst helemaal gek van. Want je weet het antwoord zelf ook niet.' Zuchtend: 'Gelukkig gaat het nu echt goed, ik voel per week verbetering. De dokters zijn optimistisch. Zij hebben me verzekerd dat het allemaal wel goed komt. Ik zal in de vakantietij d veel aan krachttraining moeten doen om aan het begin van het volgende seizoen weer op mijn oude niveau terug te komen. Dat vind ik niet zo erg, want ik ben tijdens mijn vakanties toch altijd actief bezig met beach volley, tennis, hardlopen en dergelijke.' Was de druk niet groot voor je, toen je eerder dan je zelf had gewild je rentree in het eerste moest maken? Wat voor een ploeg trof je aan? 'Ik had inderdaad nog wat langer aan mijn herstel willen werken, maar toen Nikos en Brutil geblesseerd raakten, moest ik wel. Er waren geen spitsen meer. Ajax is bezig met het bouwen aan een nieuwe ploeg. Hier is tijd voor nodig. Voor veel spelers is Ajax nieuw en zij moeten wennen aan het Ajax- systeem. Dat hoort erbij. Ik denk dat er groei in de ploeg zit, hoewel er enkele veranderingen nodig zijn. Maar ik heb zeker goede hoop.' Toch moet het een wereld van verschil zijn met Shota's debuut in het seizoen 1997-1998. Het 'onoverwinnelijke' Ajax van toen pakte de dubbel en Arveladze werd topscorer. Beteuterd zegt hij: 'Ik heb het gevoel dat ik daarna twee seizoenen heb gemist. Vorig seizoen raakte ik na de eerste wedstrijd tegen Willem II geblesseerd aan mijn lies. Ik miste toen meteen al een stuk of zeven wedstrijden. Daarna heb ik een paar wedstrijden meegedaan, maar in november 1998 raakte ik in de wedstrijd tegen Olympiakos voor de Champions League geblesseerd aan mijn knie. Ik heb toen vier maanden niet gespeeld. Achterafheb ik een fout gemaakt door me niet meteen in februari 1999 te laten opereren. Want ook naderhand bleef ik sukkelen. Had ik me toen meteen laten opereren, dan was ik vanaf het begin van dit seizoen beschikbaar geweest. Ik heb nu veel kostbare tijd verloren. De fans hebben de echte Shota Arveladze alleen in het eerste seizoen gezien.' Trainers Arveladze werkte in drie jaar Ajax al onder drie verschillende trainers (Olsen, AJAX MAGAZINE MEI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 13